Šéfka Sauberu kategoricky odmítá Barrichellův návrat

Monisha Kaltenbornová tvrdí, že k žádnému jednání mezi švýcarským týmem a Brazilcem nikdy nedošlo. Její čtvrteční výroky prý byly špatně pochopeny. AKTUALIZOVÁNO
Šéfka Sauberu kategoricky odmítá Barrichellův návrat

Kaltenbornová se ve čtvrtek postarala o pozornost, když naznačila, že Rubens Barrichello patří mezi kandidáty na místo u Sauberu pro sezonu 2014. Dnes však hodila zpátečku a jakékoliv možnosti angažování Barrichella odmítá. Své nedávné výroky prý vyřkla bez dostatečného rozmyslu a z respektu před brazilským veteránem.

"Vylučuji, že by pro nás jezdil. Možná je lepší, když to řeknu takto jasně. Rubense velmi respektuji a myslím, že by nebylo OK mu okamžitě říct ´ne, zapomeň, o ničem jednat nebudeme´. Plně rozumím, že chce závodit. Dělá, co může. Když tu je, často spolu mluvíme, konzultujeme o mladých jezdcích a podobně. Nikdy jsme ale nejednali o angažmá. Taková je realita. Bylo by to vůči němu nefér, protože to s ním nevypadá dobře, a tak to chci ujasnit - nejednali jsme o angažmá pro příští rok ani o jízdě v letošní Velké ceně Brazílie," řekla Kaltenbornová. 

Samotný Barrichello se v posledních týdnech pohybuje spíše nezvykle v pozadí a na dotazy novinářů odpovídá obvykle jen lakonickým "uvidíme".

"Tento týden se hodně mluvilo o případném návratu do formule 1. Pravda je taková - pokud se naskytne dobrá příležitost, jdu do toho," prohlásil Brazilec tajemně. 

Částka, kterou se podařilo Barrichellovi v rámci sponzorských peněz sehnat, už dostává konkrétnější kontury. Mělo by jít přibližně o patnáct milionů dolarů. Návrat Rubense Barrichella na startovní rošt si přeje jeho krajan a kamarád Felipe Massa:

"Jedno vím jistě - doma mu to nesvědčí a nemůže tam zůstávat. Snad bude návrat možný. Není to jednoduchá situace a ve hře je mnoho faktorů - takový Sauber je hodně o financích. Doufám, že to vyjde, i kvůli našemu kamarádství."

Také Ross Brawn, který se s Barrichellem dobře zná z dob působení u Ferrari a Brawnu, by rodáka ze Sao Paula v královně motorsportu viděl rád:

"Myslím, že by to bylo rozhodně zajímavé. Rád ho vždycky vidím v paddocku, je zábavný společník. Tento sport opravdu miluje a v době, kdy odešel, byl pořád dost rychlý," prozradil Brawn Autosportu. 

Další článek: Alonso tentokrát ve vítězství ani v pódium příliš nevěří

19:25 | Honda potvrdila, že Verstappenův motor ze Silverstonu fungoval v tréninku normálně a může být dál používán.
14:43 | Red Bull propustil zaměstnance, který v soukromých textových zprávách používal rasistické výrazy. Zprávy se poté dostaly na sociální sítě.
14:23 | F3: Kvalifikaci vyhrál Arthur Leclerc, Staněk 15.
12:39 | Fernando Alonso nasadil třetí MGU-H. Při nasazení čtvrtého přijde penalizace.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00