Šéfka Sauberu kategoricky odmítá Barrichellův návrat

Monisha Kaltenbornová tvrdí, že k žádnému jednání mezi švýcarským týmem a Brazilcem nikdy nedošlo. Její čtvrteční výroky prý byly špatně pochopeny. AKTUALIZOVÁNO
Šéfka Sauberu kategoricky odmítá Barrichellův návrat

Kaltenbornová se ve čtvrtek postarala o pozornost, když naznačila, že Rubens Barrichello patří mezi kandidáty na místo u Sauberu pro sezonu 2014. Dnes však hodila zpátečku a jakékoliv možnosti angažování Barrichella odmítá. Své nedávné výroky prý vyřkla bez dostatečného rozmyslu a z respektu před brazilským veteránem.

"Vylučuji, že by pro nás jezdil. Možná je lepší, když to řeknu takto jasně. Rubense velmi respektuji a myslím, že by nebylo OK mu okamžitě říct ´ne, zapomeň, o ničem jednat nebudeme´. Plně rozumím, že chce závodit. Dělá, co může. Když tu je, často spolu mluvíme, konzultujeme o mladých jezdcích a podobně. Nikdy jsme ale nejednali o angažmá. Taková je realita. Bylo by to vůči němu nefér, protože to s ním nevypadá dobře, a tak to chci ujasnit - nejednali jsme o angažmá pro příští rok ani o jízdě v letošní Velké ceně Brazílie," řekla Kaltenbornová. 

Samotný Barrichello se v posledních týdnech pohybuje spíše nezvykle v pozadí a na dotazy novinářů odpovídá obvykle jen lakonickým "uvidíme".

"Tento týden se hodně mluvilo o případném návratu do formule 1. Pravda je taková - pokud se naskytne dobrá příležitost, jdu do toho," prohlásil Brazilec tajemně. 

Částka, kterou se podařilo Barrichellovi v rámci sponzorských peněz sehnat, už dostává konkrétnější kontury. Mělo by jít přibližně o patnáct milionů dolarů. Návrat Rubense Barrichella na startovní rošt si přeje jeho krajan a kamarád Felipe Massa:

"Jedno vím jistě - doma mu to nesvědčí a nemůže tam zůstávat. Snad bude návrat možný. Není to jednoduchá situace a ve hře je mnoho faktorů - takový Sauber je hodně o financích. Doufám, že to vyjde, i kvůli našemu kamarádství."

Také Ross Brawn, který se s Barrichellem dobře zná z dob působení u Ferrari a Brawnu, by rodáka ze Sao Paula v královně motorsportu viděl rád:

"Myslím, že by to bylo rozhodně zajímavé. Rád ho vždycky vidím v paddocku, je zábavný společník. Tento sport opravdu miluje a v době, kdy odešel, byl pořád dost rychlý," prozradil Brawn Autosportu. 

Další článek: Alonso tentokrát ve vítězství ani v pódium příliš nevěří

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10