Šéfka Sauberu kategoricky odmítá Barrichellův návrat

Monisha Kaltenbornová tvrdí, že k žádnému jednání mezi švýcarským týmem a Brazilcem nikdy nedošlo. Její čtvrteční výroky prý byly špatně pochopeny. AKTUALIZOVÁNO
Šéfka Sauberu kategoricky odmítá Barrichellův návrat

Kaltenbornová se ve čtvrtek postarala o pozornost, když naznačila, že Rubens Barrichello patří mezi kandidáty na místo u Sauberu pro sezonu 2014. Dnes však hodila zpátečku a jakékoliv možnosti angažování Barrichella odmítá. Své nedávné výroky prý vyřkla bez dostatečného rozmyslu a z respektu před brazilským veteránem.

"Vylučuji, že by pro nás jezdil. Možná je lepší, když to řeknu takto jasně. Rubense velmi respektuji a myslím, že by nebylo OK mu okamžitě říct ´ne, zapomeň, o ničem jednat nebudeme´. Plně rozumím, že chce závodit. Dělá, co může. Když tu je, často spolu mluvíme, konzultujeme o mladých jezdcích a podobně. Nikdy jsme ale nejednali o angažmá. Taková je realita. Bylo by to vůči němu nefér, protože to s ním nevypadá dobře, a tak to chci ujasnit - nejednali jsme o angažmá pro příští rok ani o jízdě v letošní Velké ceně Brazílie," řekla Kaltenbornová. 

Samotný Barrichello se v posledních týdnech pohybuje spíše nezvykle v pozadí a na dotazy novinářů odpovídá obvykle jen lakonickým "uvidíme".

"Tento týden se hodně mluvilo o případném návratu do formule 1. Pravda je taková - pokud se naskytne dobrá příležitost, jdu do toho," prohlásil Brazilec tajemně. 

Částka, kterou se podařilo Barrichellovi v rámci sponzorských peněz sehnat, už dostává konkrétnější kontury. Mělo by jít přibližně o patnáct milionů dolarů. Návrat Rubense Barrichella na startovní rošt si přeje jeho krajan a kamarád Felipe Massa:

"Jedno vím jistě - doma mu to nesvědčí a nemůže tam zůstávat. Snad bude návrat možný. Není to jednoduchá situace a ve hře je mnoho faktorů - takový Sauber je hodně o financích. Doufám, že to vyjde, i kvůli našemu kamarádství."

Také Ross Brawn, který se s Barrichellem dobře zná z dob působení u Ferrari a Brawnu, by rodáka ze Sao Paula v královně motorsportu viděl rád:

"Myslím, že by to bylo rozhodně zajímavé. Rád ho vždycky vidím v paddocku, je zábavný společník. Tento sport opravdu miluje a v době, kdy odešel, byl pořád dost rychlý," prozradil Brawn Autosportu. 

Diskuze (33) Další článek: Alonso tentokrát ve vítězství ani v pódium příliš nevěří
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00