Šéfinženýr Williamsu prohlásil, že FIA zakázala revoluční systém

Mark Gillan je novým šéfinženýrem Williamsu. A v pátek večer prozradil čerstvou informaci ohledně systému, o kterém se hodně hovoří: systému pro udržování světlé výšky - je prý čerstvě zakázán. AKTUALIZOVÁNO
Šéfinženýr Williamsu prohlásil, že FIA zakázala revoluční systém

Tým Lotus si pro letošní sezónu připravil významnou technickou inovaci, která by mohla přinášet pár desetin sekundy na kolo. Jedná se o systém na přední nápravě, který zajišťuje stabilní světlou výšku vozu, což pomáhá zlepšit efektivitu aerodynamiky a šetřit pneumatiky. Psali jsme o něm zde, ale jeho přesné fungování a konkrétní efekty pochopitelně zůstávájí tajemstvím týmu.

Velmi zajímavá je skutečnost, že ve skutečnosti FIA systém Lotusu už schválila, alespoň podle informací britského Autosportu. Tým při jeho vývoji, který začal v roce 2010, komunikoval s experty federace a souhlas dostal už loni v lednu.

V pátek večer byla přes internet vysílána další epizoda živého pořadu The Flying Lap kontroverzního novináře a šéfa neúspěšného týmu USF1 Petra Windsora. V pátek byl jeho hostem právě Mark Gillan z Williamsu, který se svěřil, že Mezinárodní automobilové federace v pátek večer vydala technickou direktivu zakazující systém kontroly světlé výšky vozu.

Detaily Mark Gillan nesdělil, neboť je "nestačil ještě nastudovat". Prozradil ale:

"FIA právě zakázala konkrétní řešení tohoto systému. Při běžném zhlédnutí mi přijde, že ten systém chtějí zakázat."

F1sport se nyní snaží získat další a detailnější informace a zejména potvrzení z oficiálních míst. 

AKTUALIZACE

Podle nejnovějších zpráv vyšlo najevo, že Mezinárodní automobilová federace systém na udržování světlé výšky skutečně zakázala a obeznámila s tím všechny týmy.

 

S přispěním Tomáše Bohuslava

Další článek: Pirelli zvažuje, že si na testy koupí formuli 1 některého z týmů

17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.
16:45 | Podle Wolffa to byl v podání Russella dobrý trénink, ale je třeba ho brát s klidem a rezervou. Bottas měl prý problém s autem.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10