Šéfinženýr Pat Fry odešel z týmu McLaren

Dlouhodobý zaměstnanec McLarenu Pat Fry ukončil své působení u týmu z Wokingu. Potvrdil to Martin Whitmarsh. Zatím není zřejmé, co bude Fry dělat dál.

"Pat byl u naší společnosti zhruba 18 let, takže za ta léta týmu hodně přispěl," řekl šéf McLarenu. "Asi je to pro něj dobře, správné rozhodnutí dát si pauzu, vydechnout. Roky pracoval pro tým velmi tvrdě."

"V rámci našeho týmu máme hodně talentovaných a fundovaných lidí, takže v takových situacích nastává velká příležitost pro někoho mladšího, možná také hladovějšího, aby přišel a všechny nás nahradil. Všichni jsme nahraditelní. Ten proces bude stejný, ale máme mnoho nových a čerstvých inženýrů."

Fry přišel k McLarenu z týmu Benetton v roce 1992, kde pracoval od roku 1987. V posledních letech se na vývoji nových vozů střídají u McLarenu dva týmy lidí, jeden vede Tim Goss, druhý měl na starost právě Fry. Goss dohlížel na MP4-21, MP4-23 a letošní MP4-25, zatímco Fry stál za vývojem MP4-20, MP4-22 a loňským MP4-24. Nebýt jeho odchodu, pokračoval by monopostem pro příští rok.

Kam budou směřovat další Fryovy kroky, není zřejmé, ale spekuluje se, že by se mohl znovu dát dohromady s Giorgiem Ascanellim, s kterým spolupracoval v devadesátých letech. Ascanelli je v současnosti technickým ředitelem Toro Rosso.

Doporučujeme

Články odjinud