Šéf Renaultu má z angažování Hülkenberga radost

Poté, co byl Nico Hülkenberg oznámen jako nový pilot týmu Renault, se šéf francouzské stáje Frédéric Vasseur nechal slyšet, že Renault tím získal "jednoho z nejlepších jezdců".
Šéf Renaultu má z angažování Hülkenberga radost

Hülkenberg, který ve své kariéře ve formuli 1 zatím závodil pro týmy Williams, Force India a Sauber, se bude příští rok Renaultu snažit vylepšit výsledky po náročné sezóně 2016, ve které tým zatím získal pouze 8 bodů.

Vasseur přitom německému jezdci už šéfa dělal v nižších formulových šampionátech v dobách, kdy Hülkenberg závodil pro týmy ASM ve formuli 3 a ART v GP2.

Renault potvrdil příchod Hülkenberga

Renault potvrdil příchod Hülkenberga

„Myslím, že pro nás je rozhodně jedním z nejlepších jezdců na trhu,“ řekl Vasseur, kterého cituje InfoSport+.

„Znám ho z minulosti z nižších kategorií. Je to pilot, který vyhrál vše od formule BMW po F3 nebo GP2. Nico je v té fázi kariéry, kdy si uvědomil, že potřebuje pracovat s továrním týmem. Těch ve formuli 1 ale moc není.“

Vasseur rovněž věří, že Renault oznámí Hülkenbergova týmového kolegu v horizontu dalších několika týdnů.

„Podepsání Nika pro nás byl důležitý krok. Nyní budeme chtít podepsat druhého jezdce. Je to otázka dní nebo maximálně týdnů.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (11) Další článek: Gutiérreze překvapuje úroveň podpory Haasu
10:56 | 91. narozeniny dnes slaví Bernie Ecclestone.
10:26 | Ve věku 94 let zemřel včera Milton Guirado Theodoro da Silva, otec Ayrtona Senny. Da Silva je jedno z nejběžnějších příjmení v Brazílii. Ayrton si ho proto změnil na výrazně méně běžné Senna po své matce.
26. října | Jack Aitken pojede ve voze Williamsu v prvním tréninku v Abú Dhabí.
25. října | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".