Šéf Mercedesu stanovil Bottasovi cíle k udržení závodní sedačky

Valtteri Bottas musí v nadcházející sezóně formule 1 podávat výkony na úrovni svého týmového kolegy Lewise Hamiltona, pokud si chce udržet závodní sedačku u Mercedesu také v roce 2020, říká šéf týmu Toto Wolff.
Šéf Mercedesu stanovil Bottasovi cíle k udržení závodní sedačky

Finský pilot má za sebou obtížnou sezónu u Mercedesu, ve které nedokázal získat ani jedno vítězství, zatímco Hamilton vyhrál mistrovský titul. Několikrát měl k vítězství blízko, ovšem musel první pozici na příkaz týmu přenechat Hamiltonovi, který byl v šampionátu lépe postaveným jezdcem.

Wolff si myslí, že Bottas měl v loňském roce také smůlu. V ulicích Baku například přišel o možnost zvítězit, když z prvního místa najel na úlomky na trati a dostal defekt pneumatiky.

Plakal jsem jako malé dítě, vzpomíná Bottas na Baku

Plakal jsem jako malé dítě, vzpomíná Bottas na Baku

„Valtteri přesně ví, kde musí příští rok být. Musí ho opustit všechna smůla a musí podávat výkony na Lewisově úrovni. To je potřeba pro rok 2020. Velmi dobře to ví,“ říká Wolff.

Šéf Mercedesu si je přitom vědom, že Bottas bude mít situaci o to náročnější, jelikož Hamilton se každým rokem zlepšuje.

„Lewisovo zlepšení znamená, že i Valtteri se musí zlepšit. To zlepšení u něj vidím neustále, ale závodí proti pětinásobnému mistrovi světa. Potřebuje začít tak, aby byl okamžitě vedle Lewise a ostatních jezdců v šampionátu,“ vysvětluje.

Wolff nicméně věří, že Bottas dokáže závodit na takové úrovni, aby mohl být Hamiltonovi soupeřem.

„Vidíme toho nejlepšího Lewise, jakého jsem viděl za posledních šest let, a jsou tu důvody, proč je pětinásobným mistrem světa. Porazit pětinásobného mistra světa, který je na svém vrcholu, vrcholu výkonnosti, bude velice obtížné a Valtteri to ví. Myslím ale, že to v sobě má,“ věří Wolff.

„Myslím, že může vyhrát. Několikrát to tento rok dokázal, ale měl smůlu nebo byl v pozici, ve které nemohl zvítězit. Myslím, že pokud se to změní v pozitivum, že ve skutečnosti může jet za titulem, tak myslím, že Valtteri může vyhrát šampionát,“ dodává.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Renault očekává nejlepší meziroční zlepšení ve své historii