Šéf Mercedesu si přestávku pochvaluje, začal více odpočívat

Šéf týmu Mercedes ve formuli 1 Toto Wolff přiznal, že je za nucenou přestávku způsobenou pandemií koronaviru rád a že při čekání na začátek letošní sezóny dokázal vypnout a více odpočívat.
Šéf Mercedesu si přestávku pochvaluje, začal více odpočívat

V prvních dnech karantény, které trávil v Rakousku, si podle svých slov našel dostatek aktivit, kterými se dokázal zaměstnat. Postupem času si však uvědomil, že i zvolnění v životě má své výhody.

„Myslím, že korona mě a (manželku) Susie naučila, že zpomalení může být ve skutečnosti něco příjemného. Na začátku to bylo velmi obtížné. Naše dny jsme vyplnili aktivitami, které byly povolené. Snažili jsme se být v posilovně, cvičit, chodit běhat nebo se projet na kole, jakmile se opatření uvolnila. A samozřejmě zajímat se o F1,“ popisuje Wolff.

„Po několika týdnech jsme to ale upravili. Našel jsem si čas na zamyšlení, čas užít si chvíle s Jackem, kterému jsou tři roky, a mými staršími dětmi Benedictem a Rosie. Byli jsme hodně venku. V Evropě máme velké štěstí na počasí a pro mě osobně je to nová zkušenost. Je to 25 let, co jsem začal pracovat a nevzpomínám si na jediné období, kdy bych byl déle než dva týdny na jednom místě na dovolené. A tady to tak je. Změnilo to naše životy a myslím, že k lepšímu.

„Začal jsem si užívat dny s méně plánováním, menším množstvím schůzek, méně telefonními hovory. Je to něco, díky čemu jsem vyrostl jako člověk.“

Wolff si ale uvědomuje, že řada dalších lidí musí v současné době řešit dopady nemoci COVID-19.

„Stále musíme být ohleduplní, protože tento virus stále znepříjemňuje spoustu životů. Ať už jste sami postiženi, nebo někdo z vaší rodiny. Máme tu čest být v prostředí v Rakousku, kde můžeme chodit ven. Takže se neradujme, situace je stále vážná.“

Šéf Mercedesu také přiznal, že užší kontakt nyní udržuje s Lewisem Hamiltonem než s druhým pilotem týmu Valtterim Bottasem.

„Když tu není nic naléhavého, nechávám komunikaci na nich. S Valtterim jsem nemluvil. Osobně si myslím, že je na dobrém místě a mám z toho radost. A s Lewisem jsem často v kontaktu, pravidelně spolu mluvíme, velmi často jsme v kontaktu přes WhatsApp a navzájem si píšeme, co je nového.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Prešnajder získal v Monaku jedenácté místo, Grand Prix vyhrál Russell

19:42 | Junior Ferrari Robert Shwartzman vyhrál závod formule 2.
13:09 | Jeden z dalších aspektů. Není to jen o trati a vozech. V současné době jsou podmínky takové, že v případě nehody nemůže vzlétnout vrtulník. A ten je s ohledem na vzdálenost Štýrského Hradce klíčový.
12:57 | Problém pro GP Maďarska: každý z rizikové země (z pohledu F1 hlavně Velká Británie) se může zdržovat jen na okruhu a v hotelu. Pokud bude "chycen" jinde, dostane 15 tisíc euro pokuty. Může to odradit zejména novináře nebo lidi z doprovodných sérií.
11:16 | Na Red Bull Ringu prší. Pokud by dnes kvalifikace nebyla možná, existují tři scénáře: 1) Kvalifikace by se jela v neděli dopoledne (pravděpodobné, má být hezky), 2) Vzaly by se výsledky třetího tréninku (pokud bude), 3) vzaly by se výsledky druhého tréninku.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink Pérez (1:04.867)
2. trénink Verstappen (1:03.660)
Sobota 11. července 2020
3. trénink Zrušeno (déšť)
Kvalifikace Hamilton (1:19.273, déšť)
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10