Šéf McLarenu po prvních testech: Nejlepší start za poslední roky

Šéf McLarenu Andreas Seidl je spokojen s tím, jak pro britský tým začaly letošní předsezónní testy formule 1.
Šéf McLarenu po prvních testech: Nejlepší start za poslední roky

V minulých letech během spolupráce s Hondou a také v prvním roce s Renaultem coby dodavatelem motorů při testování britský tým limitovaly problémy, kvůli kterým musel často zastavit na trati.

Z pohledu odjetých kol v prvních letošních předsezónních testech McLaren obsadil čtvrté místo, když na okruhu v Barceloně odjel 423 kol.

„Když se podíváte na počet kol a spolehlivost, jakou jsme zatím ukázali, je to pro McLaren zdaleka nejlepší začátek v zimních testech za mnoho, mnoho let. Pro tým je to velká odměna a naznačuje to, že všechna ta tvrdá práce, kterou jsme v posledních měsících odvedli, abychom udělali tento krok, se vyplácí. Mám z toho velkou radost,“ řekl Seidl.

Technická analýza vozu McLaren MCL35

Technická analýza vozu McLaren MCL35

Seidla také těší, že McLaren dokázal vyzkoušet velké množství věcí.

„Z pohledu plánu a testů jsem rád, že si můžeme odškrtnout spoustu věcí z našeho seznamu úkolů. Kdybychom neměli tyto problémy se spolehlivostí, mohli bychom každý den podle plánu absolvovat náš program jízd. Soustředíme se na sebe a nehledíme na časy,“ říká.

Carlos Sainz Jr. objel během testů 237 kol. Více jich přitom dokázali absolvovat jen Lewis Hamilton a Max Verstappen. Španěl je s průběhem jízd spokojen.

„Celkově to bylo další dobré dopoledne, kdy jsme si prošli celý náš testovací program. Stále se učíme o novém voze a pracujeme na našich testovacích plánech. Po pozitivním prvním testu se těším na druhý týden testů,“ řekl Španěl.

Jen 49 kol odjel v poslední den testů jeho týmový kolega Lando Norris, který doplatil na přerušení jízd červenými vlajkami.

„Nebylo to perfektní, tu a tam byla nějaká překážka a pár červených vlajek, kvůli kterým jsme nemohli odjet tolik kol, kolik jsme plánovali, ale chybělo nám jich jen pár,“ hodnotí Brit.

„Jinak mám ale lepší cit pro vůz a cítím se být jistější. Udělali jsme pár drobných kroků vpřed. Celkově to byl pozitivní den. Tyto první tři dny představovaly pozitivní začátek sezóny a připravily nás na příští týden.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Angažmá u Alfy pro Kubicu znamená návrat do známého prostředí

20:46 | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.
11:27 | Osmihodinovka v Portimau odstartuje v neděli ve 12:00. Přímý přenos vysílá Eurosport 2 od 15:00 do 18:30, závěr závodu poté nabídne Eurosport 1 od 18:30 do 20:30. Komentují Jiří Šlégl a Martin Straka...
12. června | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
12. června | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00