Šéf Haasu Steiner chystá vydání knihy. Její název odkazuje na slavný seriál

Kniha Guenthera Steinera ponese název Surviving to Drive. Na pulty by se měla dostat v dubnu příštího roku.
Foto: Haas
Šéf Haasu Steiner chystá vydání knihy. Její název odkazuje na slavný seriál | Foto: Haas

Navzdory tomu, že Guenther Steiner šéfuje relativně malému týmu F1, dostává se mu nadprůměrné pozornosti fanoušků i médií.

Velký vliv na tom jistě má i populární seriál Netflixu Drive to Survive (v Česku známý jako „Touha po vítězství“) ze zákulisí formule 1, ve kterém Steiner často dostává hodně prostoru. Seriál se těší velké oblibě a na jaře roku 2023 bude odvysílána již jeho pátá řada.

Příznivci Guenthera Steinera se nyní mohou těšit, že se brzy dozví více zákulisních podrobností o jeho působení v F1. Tým Haas totiž na svém Twitteru zveřejnil informaci, že Steiner chystá vydání biografie s názvem Surviving to Drive (volně lze přeložit jako Touha přežít a závodit). Jméno knihy tak evidentně odkazuje na tvorbu Netflixu.

Deník mapující rok 2022

Podle prvotních informací by kniha měla reflektovat z pohledu Steinera velmi turbulentní sezonu 2022. Tým Haas ještě před jejím začátkem přišel kvůli ruské invazi na Ukrajinu o hlavního sponzora a jezdce Nikitu Mazepina, aby následně najmul navrátilce Kevina Magnussena a prožil nečekaně vydařený vstup do sezony.

Steiner následně řešil a prožíval i další věci – budoucnost Micka Schumachera v týmu či první pole position Haasu, které získal v Brazílii Kevin Magnussen.

„Nikdy předtím jsem si nevedl deník, a přestože se rád dívám dopředu, bylo pro mě zábavné ohlédnout se za letošním rokem a přemýšlet o mnoha vzestupech a pádech, které jsme v týmu Haas F1 zažili,“ citoval Steinera web Autosport.com.

„Doufám, že se lidem tento pohled na sezonu 2022 bude líbit a že se s námi svezou i v roce 2023, kdy budeme chtít navázat na letošní úspěchy.“

Další článek: Byl to nejlepší rok mé kariéry, říká Russell

Témata článku: , , , , , ,

Aktuality

20:36 | Ve věku 80 let zemřel vítěz dvou grand prix Jean-Pierre Jabouille. Do historie se zapsal jako první vítěz s přeplňovaným motorem ve F1. 
19:33 | Red Bull má zítra v 15:00 prezentaci a očekává, že potvrdí spolupráci s Fordem... 
1. února | Jean Alesi se stal šéfem okruhu Paula Ricarda.. 
1. února | Za méně než 48 hodin bude mít prezentaci Red Bull. Spekuluje se, že bude oznámena spolupráce s Fordem. Měla by však být výrazně volnější, než bylo ve hře s Porsche. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února