Šéf FIA se sešel s tureckým prezidentem. Projednávali možnosti návratu závodu v Istanbulu do kalendáře F1

Šéf FIA se sešel s tureckým prezidentem. Projednávali možnosti návratu závodu v Istanbulu do kalendáře F1

Šéf FIA Muhammad bin Sulajim hovořil s prezidentem Turecka Recepem Tayyipem Erdoganem ohledně návratu velké ceny F1 na okruh Istanbul Park.

Velká cena Turecka na okruhu Istanbul Park byla nedílnou součástí kalendáře F1 v letech 2005 až 2011. Během koronavirové epidemie se v sezonách 2020 a 2021 do programu F1 opět vrátila, ale následně opět vypadla.

Nyní se začíná hovořit o tom, že by F1 v Turecku mohla znovu závodit. 

Všechno nyní umocnilo i setkání šéfa FIA Muhammad bin Sulajim s prezidentem Turecka Recepem Tayyipem Erdoganem, které proběhlo během uplynulé neděle.

Jednání, které se zabývalo i možným návratem Turecké rallye do kalendáře WRC, hostili bývalý závodník a nynější člen Světové rady automobilového sportu FIA Serkan Yazici a Eren Uciertopragi, který je prezidentem turecké federace autosportu (TOSFED).

„Bylo mi potěšením setkat se s prezidentem Erdoganem. Naše rozhovory se týkaly řady témat. Diskutovali jsme i o možnosti návratu F1 a WRC do Turecka. Istanbul Park je moderní okruh, který je mezi jezdci oblíbený, zatímco město Istanbul je prosperující metropole, která by návrat formule 1 přivítala s otevřenou náručí,“ uvedl prezident FIA bin Sulajim.

Pro širší kontext dodejme, že výběr okruhů, které se stanou součástí kalendáře F1, určuje primárně FOM (Formula One Management) s tím, že FIA následně přijetí kalendáře do programu mistrovství světa formálně schvaluje.

Doporučujeme

Články odjinud