Šéf Ferrari Binotto příští rok nebude přítomen na všech závodech

Šéf týmu Ferrari Mattia Binotto řekl, že v příští sezóně formule 1 se zúčastní méně závodů a možná nepojede ani na všechny zbývající velké ceny v roce 2020.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Šéf Ferrari Binotto příští rok nebude přítomen na všech závodech | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Ferrari letos zažívá náročnou sezónu. Zatímco v roce 2019 získal tým z Maranella tři vítězství, celkem 504 bodů a v Poháru konstruktérů skončil druhý, letos zatím tým dosáhl jen dvakrát na stupně vítězů a nasbíral 103 bodů.

V létě tým vytvořil nové oddělení zabývající se výkonností, v jehož čele stojí Enrico Cardile, větší roli v týmu má také hlavní designér Ferrari ze začátku nového tisíciletí Rory Byrne. Binotto má proto pocit, že nyní je na čase, aby trávil více času v továrně.

„Myslím, že vždy je potřeba rovnováha, máte úkoly na závodní dráze a v továrně. Továrna je důležitá, vyvíjíme tam vozy,“ řekl Binotto, jehož slova přináší GPFans.

„(Příští rok) Už nebudu tak spjatý se závody. Už pro rok 2020 zvažuji, že vynechám některé závody poslední části sezóny, která začne Tureckem. Příští rok jich bude ještě více. Nakonec, jsem zodpovědný za celý tým. Ano, závody jsou důležité, jenže řízení celého týmu je ještě důležitější,“ dodává.

Binotto cílí na rok 2022, chce napodobit éru Schumachera

Binotto cílí na rok 2022, chce napodobit éru Schumachera

Formule 1 týmům představila předběžný 23dílný kalendář pro sezónu 2021. Řada stájí již potvrdila, že s vyšším počtem závodů bude muset začít střídat své zaměstnance.

Každý pilot má kolem sebe základní tým sestavený z inženýrů a datových analytiků. Podle Binotta proto bude obtížné rozhodnout, jak rozdělit tyto týmy, aby mohlo dojít k jejich střídání.

„Určitě naplánujeme výměnu pro všechny lidi, pro které můžeme. Myslím, že je to nejlepší způsob, jak absolvovat celou sezónu z pohledu efektivity, koncentrace a zaměření. S navýšením počtu závodů je potřeba udělat rozhodnutí, abychom věděli, kde nahradit inženýry, techniky, a nakonec vyvážit jejich povinnosti.“

Další článek: Krev, pot a slzy. Sedm titulů Mercedesu si podle Wolffa vybralo svou daň