Šéf Ferrari Binotto je spokojen, před nedělním závodem ale zůstává nohama na zemi

Šéf týmu Ferrari Mattia Binotto vyzdvihl výkon Charlese Leclera v kvalifikaci na Velkou cenu Bahrajnu, když teprve ve své druhé velké ceně za italskou stáj Monačan vybojoval svou první pole position ve formuli 1.
Šéf Ferrari Binotto je spokojen, před nedělním závodem ale zůstává nohama na zemi

Leclerc o téměř tři desetiny sekundy porazil svého týmového kolegu Sebastiana Vettela, který obsadil druhé místo. Pro Ferrari je to kompletní první řada na roštu poprvé od loňské Velké ceny Itálie.

„Jsem šťastný. Šťastný za dnešek, šťastný po Austrálii, zaměřovali jsme se na sebe. Pracujeme tvrdě, chápeme naše problémy. Myslím, že dnešní výsledek nám rozhodně dá důvěru,“ řekl Binotto.

„Nebudu zacházet do detailů (toho, co Ferrari změnilo). Důležité podle mě bylo, že tým byl velmi soudržný, koncentrovaný, spolupracovali jsme, je to o celém týmu. Jsem velmi šťastný, je to skvělý tým, děkuji jim.“

Leclerc se stal druhým nejmladším jezdcem, který vyhrál kvalifikaci F1

Leclerc se stal druhým nejmladším jezdcem, který vyhrál kvalifikaci F1

Binotto nezapomněl pogratulovat ani Leclercovi, který se v žebříčku nejmladších vítězů kvalifikace zařadil na druhé místo právě za Vettela.

„V první řadě jsem rád za Ferrari, také za Charlese, první pole position je důležitá,“ řekl. „Myslím, že rychlost byla dobrá, ale bylo to těžké. Věděli jsme, že to dnes bude s Mercedesem velmi těžké, jsou přímo za námi,“ dodal.

„Je to dobrý kluk. Myslím, že jej všichni milujeme, stejně tak ale milujeme Sebastiana. Je to skvělé pro tým, skvělé pro něj a není to naposledy.“

Ferrari zatím v Bahrajnu vyhrálo všechny tréninky a Leclerc byl nejrychlejší také ve všech třech částech kvalifikace. Před zítřejším závodem přesto zůstává Binotto opatrný.

„Myslím, že zítřejší závod bude velmi obtížný. Musíme se soustředit na sebe. Zůstat koncentrovaní, protože k šachovnicové vlajce je stále ještě dlouhá cesta. Dnešní výsledek je dobrý, víme ale, že za to nemáme žádné body.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Gasly: S nepředvídatelným red bullem nemohu jet tak, jak bych chtěl

13. října | Incident mezi Gaslym a Pérezem vyšetřován... přestože se fakticky nestal.
12. října | Alfa Romeo by měla brzy potvrdit jezdeckou sestavu pro příští rok. Očekává se, že zůstanou současní jezdci.
12. října | F1 bude od 10:00 na svém YouTube vysílat GP Japonska 2005

GP Japonska 2019

Pátek 11. října 2019
1. trénink Bottas (1:28.731)
2. trénink Bottas (1:27.785)
Neděle 13. října 2019
Kvalifikace Vettel (1:27.064)
Závod Bottas