Šéf Ferrari Binotto je spokojen, před nedělním závodem ale zůstává nohama na zemi

Šéf týmu Ferrari Mattia Binotto vyzdvihl výkon Charlese Leclera v kvalifikaci na Velkou cenu Bahrajnu, když teprve ve své druhé velké ceně za italskou stáj Monačan vybojoval svou první pole position ve formuli 1.
Šéf Ferrari Binotto je spokojen, před nedělním závodem ale zůstává nohama na zemi

Leclerc o téměř tři desetiny sekundy porazil svého týmového kolegu Sebastiana Vettela, který obsadil druhé místo. Pro Ferrari je to kompletní první řada na roštu poprvé od loňské Velké ceny Itálie.

„Jsem šťastný. Šťastný za dnešek, šťastný po Austrálii, zaměřovali jsme se na sebe. Pracujeme tvrdě, chápeme naše problémy. Myslím, že dnešní výsledek nám rozhodně dá důvěru,“ řekl Binotto.

„Nebudu zacházet do detailů (toho, co Ferrari změnilo). Důležité podle mě bylo, že tým byl velmi soudržný, koncentrovaný, spolupracovali jsme, je to o celém týmu. Jsem velmi šťastný, je to skvělý tým, děkuji jim.“

Leclerc se stal druhým nejmladším jezdcem, který vyhrál kvalifikaci F1

Leclerc se stal druhým nejmladším jezdcem, který vyhrál kvalifikaci F1

Binotto nezapomněl pogratulovat ani Leclercovi, který se v žebříčku nejmladších vítězů kvalifikace zařadil na druhé místo právě za Vettela.

„V první řadě jsem rád za Ferrari, také za Charlese, první pole position je důležitá,“ řekl. „Myslím, že rychlost byla dobrá, ale bylo to těžké. Věděli jsme, že to dnes bude s Mercedesem velmi těžké, jsou přímo za námi,“ dodal.

„Je to dobrý kluk. Myslím, že jej všichni milujeme, stejně tak ale milujeme Sebastiana. Je to skvělé pro tým, skvělé pro něj a není to naposledy.“

Ferrari zatím v Bahrajnu vyhrálo všechny tréninky a Leclerc byl nejrychlejší také ve všech třech částech kvalifikace. Před zítřejším závodem přesto zůstává Binotto opatrný.

„Myslím, že zítřejší závod bude velmi obtížný. Musíme se soustředit na sebe. Zůstat koncentrovaní, protože k šachovnicové vlajce je stále ještě dlouhá cesta. Dnešní výsledek je dobrý, víme ale, že za to nemáme žádné body.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Diskuze (21) Další článek: Gasly: S nepředvídatelným red bullem nemohu jet tak, jak bych chtěl
20. dubna | Tým Scuderia Praha vyhrál závod ve Spa...
19. dubna | Jenson Button se nezúčastní posledních dvou závodů WEC a to včetně Le Mans. Nahradí ho Vandoorne. Důvody? Rodinné (chce trávit více času se snoubenkou) a výkonnostní, kdy SMP Racing nestačí na toyoty.
18. dubna | Max Verstappen věří, že v polovině sezóny bude moci Red Bull vyhrávat závody.
17. dubna | Ferrari doufá, že Alfa Romeo nasadí co nejdříve novou řídicí elektroniku pohonné jednotky. Tým ji nestihl integrovat do vozu a Giovinazzi pak měl v kvalifikaci stejný problém jako Leclerc v Bahrajnu.

GP Ázerbájdžánu 2019

Pátek 26. dubna 2019
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 27. dubna 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 28. dubna 2019
Závod 14.10