Šéf CVC nevěří Ecclestonovi, že zapomněl na 40miliónovu platbu Gribkowskymu

Majitelé formule 1 nemají bezmeznou důvěru v Bernieho Ecclestona, ukázal to probíhající soud. Některá vysvětlení se jim zdají podivná.
Šéf CVC nevěří Ecclestonovi, že zapomněl na 40miliónovu platbu Gribkowskymu

V Londýně stále probíhá soudní řízení, v rámci kterého se společnost Constantin Medien domáhá odškodnění po Ecclestonovi a několika dalších osobách za prodej podílu ve formuli 1 z roku 2006, který doprovázela korupce.

Když se před pár lety tato kauza objevila, Ecclestone popíral, že by dnes již odsouzenému Gerhardu Gribkowskymu cokoliv zaplatil, ale pak přiznal, že mu peníze poslal, byť údajně ne jako úplatek v záležitosti prodeje podílu ve formuli 1.

Šéf hlavního vlastníka F1 - společnosti CVC - Donald Mackenzie byl Ecclestonem nejdříve také ujištěn, že k žádné platbě nedošlo. "Řekl mi, že měl jednání s jedním ze svých kolegů, který mu připomněl, že Gribkowskymu zaplatil, a omluvil se, že na to zapomněl," popisoval Mackenzie Ecclestonův obrat u soudu.

"Řekl mi, že mi nikdy nelhal, ale musím říct, že mám potíže uvěřit, že zapomenete na platbu 40 miliónů dolarů."

Nejen proto CVC nehodlá Ecclestona držet ve vedení formule 1 za všech okolností. "Pokud bude dokázáno, že se pan Ecclestone dopustil trestného činu, propustíme ho," potvrdil Mackenzie.

Pro CVC je formule 1 jeden z deseti největších byznysů, a proto není tato korupční kauza vítaná.

"Je to úspěšná investice, kromě negativní publicity, a tohle (soudní proces) je jejím dobrým příkladem," dodal Mackenzie.

Další článek: Co bude s Hülkenbergem? Zájem má pořád také Sauber