Šéf Brawnu Nick Fry k Buttonovi: Nejsme továrna na peníze

O Buttona Brawn stále stojí, ale nehodlá utrácet jak "opílí mořeplavci".

Jeden z šéfů týmu Brawn Nick Fry vyzval Jensona Buttona, aby podepsal novou smlouvu s jeho týmem a ukončil tak již dlouhotrvající debatu o finančních podmínkách.

Výzva Nicka Frye přišla ve stejné době, kdy Mercedes převzal kapitálově tým Brawn a britský Gurdian informoval, že Button není daleko od tříleté smlouvy s McLarenem, přesněji řečeno že se dohodl na podmínkách (zatím nepodepsané) smlouvy. Strategický souboj nervů tak nejspíše pokračuje.

Nick Fry prostřednictvím Daily Mirror ujistil, že jeho tým nehodlá "utrácet jako opilí mořeplavci" s tím, že pokud by přistoupili na Buttonovy podmínky, musel by Brawn resp. Mercedes propustit další zaměstnance.

"Já i Ross [Brawn] chceme, aby Jenson Button zůstal," řekl Fry. "Je to priorita číslo jedna. Za stávajících podmínek si ale můžeme dovolit utratit jen rozumnou část peněz. To, že nás nově vlastní Mercedes, neznamená, že budeme utrácet jako opilí mořeplavci.

Děláme spoustu věcí levněji než jiné týmy. A to se na nás Mercedesu líbí. Změnit to znamená zničit důvody, proč nás koupil."

Nick Fry nakonec řekl, že Jenson Button se bude muset rozhodnout sám.

"Je to obchod. Nejsme továrna na peníze," uzavřel Nick Fry.

Další článek: Timo Glock a nový tým Manor se dohodli na dvouleté smlouvě

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.