Šéf Alpine chválí Schumachera za jeho výkony v seriálu WEC

Šéf Alpine chválí Schumachera za jeho výkony v seriálu WEC

Boss Alpine je zatím spokojen s výkony, které v mistrovství světa vytrvalostních závodů předvádí Mick Schumacher.

I když je Mick Schumacher i nadále náhradním jezdcem Mercedesu pro F1, německý tým mu povolil starty v mistrovství světa vytrvalostních závodů WEC, kde hájí barvy stáje Alpine, která závodí i v F1.

Po třech odjetých závodech v Bahrajnu, Itálii a v Belgii sice Schumacher se svými týmovými kolegy čeká na první body, ale i tak se nyní německý závodník dočkal pochvalných slov od šéfa týmu Alpine F1 Bruna Famina.

„Mick odvádí neuvěřitelnou práci. Zaujal mě svým přemýšlením,“ uvedl Francouz na adresu Schumachera.

„Je rychlý, ale myslím, že to ví každý. Ve vytrvalostních závodech není vždycky užitečné zajet velmi dobrý čas, protože máte BoP (systém handicapů Balance of Performance, pozn. red.), takže musíte být trochu opatrní s výkonem. Nejde tedy hodnotit čistou rychlost jezdce, ale v čem je Mick opravdu neuvěřitelný, je jeho adaptace na vytrvalostní závodění,“ prohlásil dále Famin.

„Jsme zvyklí o formulových jezdcích říkat, že jsou sobečtí... Mick je ale od první minuty velmi otevřený, ochotný a nápomocný svým týmovým kolegům. Má také zájem se vše naučit a má super týmového ducha,“ pokračoval boss Alpine, který zatím nemá vyřešenou sestavu jezdců pro příští sezonu F1.

V kontextu toho Famin potvrdil, že Schumacher může být jedním z kandidátů na závodní sedačku u francouzské stáje i pro královnu motorsportu. Pro úplnost dodejme, že na konci sezony 2024 končí smlouva jak Estebanu Oconovi, tak Pierrovi Gaslymu. 

Doporučujeme

Články odjinud