Šéf aerodynamiků Red Bullu míří do Astonu Martin

Dan Fallows přestupuje z Red Bullu do Astonu Martin, kde se stane technickým ředitelem.
Foto: Getty Images / Lars Baron
Šéf aerodynamiků Red Bullu míří do Astonu Martin | Foto: Getty Images / Lars Baron

Dan Fallows pracuje u Red Bullu od roku 2006. V roce 2014 se stal předmět sporu mezi Red Bullem a McLarenem. Chtěl odejít z Red Bullu a hledat nové výzvy ve Wokingu. Následně si to ale rozmyslel, což se samozřejmě McLarenu vůbec nelíbilo. Celá věc měla skončit před soudem, ale nakonec došlo mezi oběma týmy k dohodě.

Andy Green, který byl dosud technickým ředitelem Aston Martinu, se přesune na novou pozici vedoucího technického oddělení. 

Fallows není jedinou posilou stáje ze Silverstonu. Před pár dny byl potvrzen příchod& Lucy urbatta z týmu Alfa Romeo, který se stane ředitelem inženýrství.

„Dan nám bude samozřejmě chybět, protože během svého působení v Red Bull Racing hrál důležitou roli a já bych mu rád poděkoval za jeho přínos k úspěchům týmu,“ řekl Horner.

„Uvědomujeme si však, že možnost převzít roli technického ředitele v týmu F1 je pro něj lákavým dalším krokem v jeho kariéře. Na druhou stranu tento krok vytváří zajímavé možnosti interního rozvoje, protože se díváme do budoucnosti a čerpáme z bohatství talentů v rámci širšího týmu.“

Váš názor Další článek: V prvním tréninku na GP Štýrska 2021 byl nejrychlejší Verstappen