Sedmnáct let jsem téměř neviděl rodinu, říká Button

Jenson Button řekl, že si musí vzít volno od závodění. Nadále ale bude pracovat pro tým.
Sedmnáct let jsem téměř neviděl rodinu, říká Button

Vrátí se Button do F1 v roce 2018 jako závodní jezdec? Ron Dennis řekl, že s Buttonem nadále počítají a že jeho návrat je naprosto reálnou možností. Máme prý zapomenout na slovo odchod.

„Jenson je jedním z jezdců týmu pro příští dva roky,“ řekl Dennis. „Pokud bude Jenson z jakéhokoliv důvodu v příštím roce potřeba, bude jezdit. Neexistuje žádný důvod, proč by se neměl vrátit a závodit v roce 2018.“

Tak nějak se předpokládá, že by mohl na konci příštího roku skončit Alonso a v roce 2018 bychom tak viděli dvojici Button, Vandoorne.

„Během letní přestávky jsem strávil skvělý čas s rodinou a přáteli, což je něco, co jsem neudělal po dobu 17 let,“ řekl Button, jehož slova cituje Motorsport.com.

Button se prý rozhodl od F1 odpočinou právě během letní přestávky a od Spa to začal řešit s McLarenem.

Mistr světa z roku 2009 bude nyní podle svých slov pracovat s týmem, čeká ho příští rok práce na simulátoru, zúčastní se některých závodů, bude také i nadále trénovat. V prohlášení řekl i to, že počítá s jízdou v novém voze – McLaren by mu mohl dát šanci během sezónních testů.

„Budu také dělat spoustu věcí, které jsem už 17 let nedělal. Budu žít podle sebe. Budu vstávat, kdy chci, budu dělat to, co chci po velkou část roku, trávit čas s přáteli a co je nejdůležitější – se svou rodinou, kterou jsem 17 let pořádně neviděl!“

„Jsem také nadšeným fanouškem triatlonu, jak jistě víte. Existuje mnoho věcí, které jsem kvůli harmonogramu F1 nemohl dělat.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Ricciardo umístění čekal, Verstappenovi vypadlo spojení s týmem

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen