Sedmnáct let jsem téměř neviděl rodinu, říká Button

Jenson Button řekl, že si musí vzít volno od závodění. Nadále ale bude pracovat pro tým.
Sedmnáct let jsem téměř neviděl rodinu, říká Button

Vrátí se Button do F1 v roce 2018 jako závodní jezdec? Ron Dennis řekl, že s Buttonem nadále počítají a že jeho návrat je naprosto reálnou možností. Máme prý zapomenout na slovo odchod.

„Jenson je jedním z jezdců týmu pro příští dva roky,“ řekl Dennis. „Pokud bude Jenson z jakéhokoliv důvodu v příštím roce potřeba, bude jezdit. Neexistuje žádný důvod, proč by se neměl vrátit a závodit v roce 2018.“

Tak nějak se předpokládá, že by mohl na konci příštího roku skončit Alonso a v roce 2018 bychom tak viděli dvojici Button, Vandoorne.

„Během letní přestávky jsem strávil skvělý čas s rodinou a přáteli, což je něco, co jsem neudělal po dobu 17 let,“ řekl Button, jehož slova cituje Motorsport.com.

Button se prý rozhodl od F1 odpočinou právě během letní přestávky a od Spa to začal řešit s McLarenem.

Mistr světa z roku 2009 bude nyní podle svých slov pracovat s týmem, čeká ho příští rok práce na simulátoru, zúčastní se některých závodů, bude také i nadále trénovat. V prohlášení řekl i to, že počítá s jízdou v novém voze – McLaren by mu mohl dát šanci během sezónních testů.

„Budu také dělat spoustu věcí, které jsem už 17 let nedělal. Budu žít podle sebe. Budu vstávat, kdy chci, budu dělat to, co chci po velkou část roku, trávit čas s přáteli a co je nejdůležitější – se svou rodinou, kterou jsem 17 let pořádně neviděl!“

„Jsem také nadšeným fanouškem triatlonu, jak jistě víte. Existuje mnoho věcí, které jsem kvůli harmonogramu F1 nemohl dělat.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Ricciardo umístění čekal, Verstappenovi vypadlo spojení s týmem

18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
18. dubna | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.
18. dubna | Technický ředitel AlphaTauri Egginton uvedl, že převodovka ve voze Cunody skončila na dva kusy...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen