Sedm týmů se spojilo, aby pomohly britské vládě v boji proti koronaviru

Sedm týmů formule 1 sídlících ve Velké Británii se spojilo, aby zemi poskytlo podporu v boji s koronavirem. V rámci projektu Pitlane týmy pomohou při výrobě a vývoji dýchacích přístrojů potřebných pro léčbu nemoci COVID-19.
Sedm týmů se spojilo, aby pomohly britské vládě v boji proti koronaviru

Projekt Pitlane je přímou reakcí na výzvu britské vlády na pomoc s dodávkou život zachraňujících lékařských zařízení. Týmy Mercedes, Red Bull, McLaren, Renault, Racing Point, Haas a Williams se spojily, aby pomohly řešit nedostatek ventilátorů v zemi.

Zmíněných sedm týmů se bude podílet na výrobě nevyhnutelného zdravotnického vybavení, zejména umělé plicní ventilace. Projekt Pitlane se soustředí na tři základní oblasti: revizi už existujících zdravotnických přístrojů, pomoc při produkci současných návrhů a za třetí na návrh a výrobu zařízení určených pro certifikaci a následnou výrobu.

„Projekt Pitlane maximálně efektivně využije zdroje a schopnosti jednotlivých týmů a zaměří se přitom na základní dovednosti průmyslu F1: rychlé plánování, výroba prototypů, testování a kvalifikovaná montáž,“ stojí v prohlášení.

Velká Británie má k dnešnímu dni 17 089 případů onemocnění COVID-19, na kterou zemřelo již 1019 lidí. Mezi nakaženými jsou také britský premiér Boris Johnson nebo následník trůnu princ Charles.

Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Další článek: Ecclestone by zrušil celou letošní sezónu formule 1

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?