Sedm týmů se spojilo, aby pomohly britské vládě v boji proti koronaviru

Sedm týmů formule 1 sídlících ve Velké Británii se spojilo, aby zemi poskytlo podporu v boji s koronavirem. V rámci projektu Pitlane týmy pomohou při výrobě a vývoji dýchacích přístrojů potřebných pro léčbu nemoci COVID-19.
Sedm týmů se spojilo, aby pomohly britské vládě v boji proti koronaviru

Projekt Pitlane je přímou reakcí na výzvu britské vlády na pomoc s dodávkou život zachraňujících lékařských zařízení. Týmy Mercedes, Red Bull, McLaren, Renault, Racing Point, Haas a Williams se spojily, aby pomohly řešit nedostatek ventilátorů v zemi.

Zmíněných sedm týmů se bude podílet na výrobě nevyhnutelného zdravotnického vybavení, zejména umělé plicní ventilace. Projekt Pitlane se soustředí na tři základní oblasti: revizi už existujících zdravotnických přístrojů, pomoc při produkci současných návrhů a za třetí na návrh a výrobu zařízení určených pro certifikaci a následnou výrobu.

„Projekt Pitlane maximálně efektivně využije zdroje a schopnosti jednotlivých týmů a zaměří se přitom na základní dovednosti průmyslu F1: rychlé plánování, výroba prototypů, testování a kvalifikovaná montáž,“ stojí v prohlášení.

Velká Británie má k dnešnímu dni 17 089 případů onemocnění COVID-19, na kterou zemřelo již 1019 lidí. Mezi nakaženými jsou také britský premiér Boris Johnson nebo následník trůnu princ Charles.

Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Další článek: Ecclestone by zrušil celou letošní sezónu formule 1