Sedm mužů, dvě ženy. Kdo bude letos v Jezdecké akademii Ferrari?

Jezdecká akademie Ferrari (FDA) zahájila svůj letošní rok. Celkem se pod hlavičkou Ferrari bude učit devět jezdců.
Foto: Getty Images / Clive Rose
Sedm mužů, dvě ženy. Kdo bude letos v Jezdecké akademii Ferrari?  | Foto: Getty Images / Clive Rose

V Jezdecké akademii Ferrari (FDA) bude letos devět jezdců. Do Maranella však tento týden dorazilo jen sedm z nich. Mick Schumacher se připravuje s Haasem na svou druhou sezónu ve F1. Robert Švarcman pak pracuje s Ferrari jako rezervní jezdec.

Formule 2: V posledních letech jezdilo v předstupni F1 hned několik jezdců FDA. Letos tam nebude žádný. Marcus Armstrong v akademii skončil. Callum Ilott si bere „přestávkový rok“ a zkouší štěstí v IndyCar, kde mu Ferrari není schopné poskytnout odpovídající podporu. 

Formule 3: v nižší kategorii uvidíme dva mladíky z FDA. Bratr Charlese Leclerca Arthur Leclerc by měl podle Ferrari letos bojovat o titul. Vloni získal dvě vítězství. U italské Premy bude jeho býmovým kolegou britský jezdec Oliver Bearman, který vloni ovládl německou a italskou F4, kde získal 17 vítězství a 10 pole position. 

Formula Regional: v letošním roce bude Dino Beganovic opět závodit v evropském šampionátu Formula Regional. V roce 2021 udělal Švéd s týmem Prema jasný pokrok a v posledních závodech roku pravidelně bojoval o vítězství. Letos by chtěl bojovat o titul. V rámci této snahy se 22. a 23. ledna zúčastní v Abú Dhabí závodů Formula Regional Asia. Švéd se zúčastní celého seriálu, který končí v polovině února. Leclerc se k němu na Blízkém východě připojí a na závěrečná dvě kola pojede i Bearman. 

Formule 4: Hned tři jezdci z FDA budou závodit ve formuli 4 a to především v té italské, ale pár závodů odjedou také v německé.

Jsou to Maya Weugová, která v této kategorii působí druhým rokem, Australan James Wharton a Rafael Camara.

Motokáry: Laura Camps Torrasová, která vyhrála druhý ročník programu FIA Girls on Track-Rising Stars, bude závodit na motokárách a zároveň si vyzkouší jízdu ve voze formule 4.

Další článek: Uvidíme Hamiltona letos na startu? Podle zpráv z Velké Británie je to nejisté