Sedačka v dobrém týmu mě udrží ve F1, říká Button

Jenson Button by v příštím roce rád usedl do závodního místa, ve kterém bude konkurenceschopný a bude mít šanci bojovat o dobré výsledky. Ať už to bude v McLarenu, nebo u jiného týmu. V opačném případě bude zvažovat svůj odchod z formule 1.
Sedačka v dobrém týmu mě udrží ve F1, říká Button

Na konci této sezóny vyprší Britovi smlouva s McLarenem, u kterého působí od roku 2010. Stáj z Wokingu přitom už má kandidáta na místo 36letého pilota - Stoffela Vandoorna.

„Chci být v pozici, kde mohu být konkurenceschopný a bojovat o dobré výsledky, nebo alespoň být v té skupině. Právě tohle mě udrží ve sportu,“ řekl Button pro F1i.

„Příští rok chci být konkurenceschopný, závodit a užívat si to. A dokázat alespoň vidět čelo startovního pole! Rád bych toho dosáhl tady a doufám, že tento tým se nachází v této situaci.“

Button byl blízko návratu k Williamsu

Button byl blízko návratu k Williamsu

Když bylo Buttonovi naznačeno, že smlouvu nemá pro příští rok u Mercedesu ještě ani vedoucí muž průběžného pořadí Nico Rosberg, mistr světa z roku 2009 odpověděl: „Kdokoliv, kdo má rád závodní vozy, by (Mercedesu) řekl ano. Udělali by to, jelikož je to s náskokem jedné sekundy nejrychlejší auto.“

„Takže kterýkoliv jezdec, ať už miluje Ferrari nebo nenávidí Mercedes, by řídil ten vůz, protože v něm má nejlepší šanci stát se mistrem světa.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Red Bull vyrovnání pohonných jednotek v roce 2017 příliš nevěří

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen