Sebevrazi, hodnotí Ocon počínání jezdců po restartu

Esteban Ocon ze vzájemné kolize v závěru Velké ceny Austrálie neobviňuje svého týmového kolegu z Alpine Pierra Gaslyho, ale za jejich vypadnutí podle něj mohl být kterýkoliv ze „sebevražedných“ pilotů startovního pole formule 1.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Sebevrazi, hodnotí Ocon počínání jezdců po restartu | Foto: Getty Images / Peter Fox

Ke druhému restartu závodu se Gasly postavil na páté místo na roštu. V nájezdu do první zatáčky ale probrzdil a dostal se mimo trať.

Při návratu na trať došlo ke kontaktu mezi ním a týmovým kolegou Oconem, který restartoval z 10. pozice. Pro oba závod skončil.

Kromě toho došlo ještě k dalším incidentům, ve kterých byli Alonso, Nyck de Vries a Logan Sargeant. Závod tak byl znovu zastaven. Následného restartu se už kvůli příliš poškozeným vozům nemohli zúčastnit jezdci Alpinu.

Podle Ocona ale za jejich vzájemný střet Gasly nemůže.

„Byl to velmi chaotický restart, mohl jsem tak kolidovat s kterýmkoliv vozem. Byly tam vozy vracející se zpět na trať, samozřejmě jedním z nich byl i Pierre, ale nejsem na něj naštvaný. Přišel a omluvil se, ale jak jsem řekl, mohl to být kdokoliv.“

Ocon nicméně zkritizoval zbytek startovního pole za přístup k restartu závodu v době, kdy zapadalo slunce a viditelnost na trati se tak zhoršovala.

Nycka de Vriese nazval Ocon „sebevrahem“, ačkoliv do první zatáčky vnitřní stopou najížděl druhý pilot AlphaTauri Júki Cunoda. De Vries byl více vzadu a v první zatáčce se dostal do kolize se Sargeantem.

„Moje pneumatiky byly horké. Neměl jsem pocit, že by to klouzalo. Zrádné ale bylo, že slunce už bylo nízko, neviděli jsme tak dobře.

„Někteří jezdci byli v první zatáčce jako sebevrazi, jako na vnitřku Nyck. Bylo to velmi těsné a v tu chvíli samozřejmě můžete hodně získat, pro některé jezdce ale až příliš.“

Gasly nečekal, že bude bojovat s Alonsem a Hamiltonem

Gasly po závodě odpověděl jen na jednu otázku s tím, že byl příliš „zklamaný, než aby něco řekl“.

„Jen řeknu, že dnes jsme nečekali, že budeme bojovat s jedním ferrari a budu mít vedle sebe po většinu závodu Fernanda a (Lewise) Hamiltona. Tohle bylo nečekané, v autě jsem se ale cítil velmi dobře,“ řekl Gasly.

„Je to opravdu pozitivní. O konci závodu a červené vlajce při restartu asi není třeba mluvit. Jsem jen velmi zklamaný, než abych něco řekl, když se dívám na kluky, kteří dokončili závod.“

Sportovní komisaři incident Gaslyho s Oconem vyšetřují. Pokud by Gasly dostal dva trestné body, nebude moci nastoupit do příštího závodu v Ázerbájdžánu.

Další článek: Mercedes může stáhnout ztrátu na Red Bull, věří po prvním letošním pódiu Hamilton

Témata článku: , , ,