Sébastien Loeb v Abú Zabí závodit nebude, nedostal superlicenci

Mistr světa rally ve formuli 1 letos nenastoupí.
Pětinásobný mistr WRC Sébastien Loeb otevřeně přiznal, že mu možnost odjet závod ve formuli 1 nedá spát. Určitou možnost měl s týmem Toro Rosso v Grand Prix Abú Zabí, ale nesplnil základní předpoklad, nepodařilo se mu totiž získat superlicenci.

"Ano, Sébastien Loeb nebude závodit v Abú Zabí, protože nedostal superlicenci," řekla v úterý mluvčí Citroënu Racing Marie-Pierre Rossi. "Seb podal žádost a dnes dostal odpověď. Není moc zklamaný, i když by to byla hezká příležitost."

Francouzská média ovšem spekulují o tom, že od svého záměru nastoupit ve formuli 1 ustoupil sám Loeb, protože nechtěl riskovat, že si poškodí reputaci. V tomto smyslu se vyjádřil i Alain Prost.

"Fanoušky motorsportu hodně zajímalo, co by Sébastien dokázal v Abú Zabí," řekl. "Ale upřímně, zvítězil zdravý rozum. Sébastien je velký šampión. Byla by škoda riskovat jeho image. Nakonec by riskoval vše."

"Je nemožné, aby podal dobrý výkon v posledním závodě sezóny na okruhu, který ani nezná, když celou kariéru závodí v rally. Jsou to naprosto odlišné soutěže. Ale to nic neubírá na jeho talentu, naopak."
Další článek: V paddocku není pro čtrnáctý tým místo, tvrdí Williams a Red Bull