Sébastien Loeb bude v DTM závodit pro AlphaTauri! | Foto: Red Bull

Foto: Red Bull

Sébastien Loeb bude v DTM závodit pro AlphaTauri!

Legenda světové rallye se po delší odmlce opět vrací k okruhovému závodění. Devítinásobný mistr světa WRC Sébastien Loeb se v této sezoně zúčastní několika závodů DTM v barvách AlphaTauri.

Osmačtyřicetiletý Francouz bude v populárním německém šampionátu, ve kterém od loňské sezony závodí vozy GT3, pilotovat Ferrari 488 pod hlavičkou AlphaTauri AF Corse. Red Bull vstoupil do seriálu ve spolupráci s Ferrari v loňském roce a letos v šampionátu pokračuje s novou jezdeckou sestavou.

Řady Red Bullu v DTM opustili Alex Albon i Liam Lawson a novým pilotem pro kompletní sezonu se stal Brazilec Felipe Fraga. Ten bude jezdit s Ferrari #74 v barvách Red Bull AF Corse.

Druhý vůz, který rakouský gigant nasazuje v barvách své módní značky AlphaTauri, je primárně určen pro Nicka Cassidyho. Novozélandský pilot však letos působí také ve formuli E u stáje Envision Racing. Právě vinou termínových kolizí s elektrickou sérií potřeboval Red Bull získat za Cassidyho náhradníka.

Volba padla na Sébastiena Loeba. Hvězdný Francouz se představí v DTM už na úvod celé sezony v portugalském Portimau. Závodní víkend 30. dubna až 1. května totiž termínově koliduje s podnikem formule E v ulicích Monaka.

„To, že se nejúspěšnější jezdec rallye všech dob zúčastní hned úvodního víkendu nové sezony, je skvělá věc, na kterou se může těšit množství fanoušků. Jeho životopis mluví sám za sebe, bez ohledu na to ho však nyní čeká tvrdý boj se skvělými piloty,“ okomentoval Loebův vstup do DTM šéf šampionátu a bývalý pilot F1 Gerhard Berger.

Kolika dalších víkendů DTM se Loeb zúčastní nyní není jisté, k termínové kolizi s formulí E dojde také 2. a 3. července, kdy se prestižní německý šampionát představí fanouškům na slavné městské trati Norisring u Norimberku.

Už v úterý startují v Hockenheimu oficiální předsezonní testy, které potrvají do středy.

Doporučujeme

Články odjinud