Sébastien Buemi se projel s formulí 1 na ledě

Pilot týmu Toro Rosso Sébastien Buemi zavítal s Red Bullem do Kanady a se speciálně vybavenou formulí 1 si zajezdil na zamrzlém jezeře. S monopostem se pak vydal na okruh Gillesa Villeneuva.

Původní jízdu na jezeře à-l'Eau-Claire naplánovanou na minulou neděli musel tým odložit, protože vrstva ledu nebyla dostatečně silná. V průběhu týdne ale zapracovalo počasí a Buemi nakonec na ledovou plochu vyjel.

"Byla trochu zima, ale je dobré být zpět," komentoval svou jízdu švýcarský jezdec.

O přilnavost na ledě se staralo speciální obutí Bridgestone Potenza F1 vybavené wolframovými hřeby, každá přední pneumatika jich měla 420, zadní pak 588. "Na světě existuje jen jedna sada, takže jsme s nimi museli být opatrní, protože je to tím pádem jediná sada, kterou máme," vysvětlil manažer testovacího týmu Tony Burrows.

S vozem zavítal Buemi také na montrealský okruh na ostrově Notre Dame, který se letos vrátil do kalendáře jako tradiční dějiště kanadské Grand Prix.

Fotografie z akce si můžete prohlédnout ZDE.

Další článek: Jízda Sébastiena Buemiho na ledě

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.