Sébastien Bourdais má problémy i s letošním vozem

Jsou tu však vyhlídky na zlepšení.
Sébastien Bourdais před začátkem letošní sezóny doufal, že s novým vozem zmizí problémy, které ho trápily celou loňskou sezónu s STR3. To se však nestalo a Francouz má potíže se zádí svého vozu.

"Je to těžší, protože vpředu máte o 20 procent větší přilnavost. Je to trochu těžké, to nemůžu popřít. Je to pravý opak toho, co potřebuji. Je to moje slabost, já to vím a beru to na sebe. Ale neznamená to, že s těmito vozy nedokážu jet rychle," řekl Bourdais v rozhovoru pro Autosport.

Francouz nemá rád přetáčivé chování vozu, které bylo sice loni podobné, ale místo problémů při nájezdu do zatáčky se nyní dostává do potíží na výjezdu. Řešením by byly větší zadní pneumatiky, o kterých FIA pro příští rok uvažuje.

Ještě letos by se Bourdais mohl dočkat zlepšení díky dvoupatrovému difuzoru. "Až budeme mít novou podlahu, tak ta posune vyvážení vozu směrem dozadu. A to hodně pomůže trakci, když máte větší přítlak. Myslím, že to nakonec půjde správným směrem," řekl.

S vozem Toro Rosso STR4 problémy nemá Sébastien Buemi, který v Číně získal třetí bod kariéry ve formuli 1. Bourdais svému kolegovi nováčkovi úspěch přeje. "Máme skvělý vztah, takže jsem za něj opravdu rád," dodal.
Další článek: Po návratu do Evropy musí McLaren výrazně pokročit, říká Haug

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.