Sebastian Vettel převzal cenu Maria Andrettiho

Mistr světa Sebastian Vettel se stal prvním neamerickým jezdcem, který získal cenu Maria Andrettiho. Bývalý americký šampión formule 1 z roku 1978 mu ji osobně předal v Milton Keynes.
Sebastian Vettel převzal cenu Maria Andrettiho

Cena Maria Andrettiho, kterou zaštiťuje americká televizní stanice Speed a která je udělována za výkony v motorsportu, je relativně nová, existuje teprve od roku 2006. V předchozích ročnících zvítězili mistr NASCAR Jimmie Johnson (třikrát) a Tony Schumacher, jenž získal (shodou okolností také) sedm titulů v dragsterech.

Vettel je tak prvním držitelem trofeje, který nezávodí v amerických soutěžích. S USA ho však spojuje jeho debut ve formuli 1, v roce 2007 v Indianapolisu poprvé nastoupil do Grand Prix jako náhrada za Roberta Kubicu a jako nejmladší pilot v historii tohoto sportu bodoval.

"V jednu chvíli byl v šampionátu téměř mimo hru a málokdo by si na něj vsadil," řekl Andretti o Vettelovi. "Ale Sebastian se nevzdal. Bojoval do konce a dokázal to. Sledoval jsem ho s respektem a obdivem. Velmi se mi líbilo, co dělal. Podával vrcholové výkony. Vyžádalo si to obrovské soustředění. Potřeboval k tomu velké odhodlání a nasazení."

"A na vrcholové světové úrovni musí mysl překonat svaly, konkurenci, všechno. Proto si nikdo nezaslouží tuto trofej víc než on. Je perfektním příkladem toho, o čem tato cena je. Je o lidech, kteří mají vytrvalost. O těch, kteří bojují do posledního kola sezóny. I když vám okolnosti nejsou nakloněné, ve svém srdci věříte, že to dokážete. Takový je opravdový šampión. Takový je duch této ceny."

Diskuze (88) Další článek: Jestli titul nevyjde letos, budu ho muset získat příští rok, říká Schumacher
16. ledna | Niki Lauda opět opustil nemocnici, kde byl hospitalizován s chřipkou.
15. ledna | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
15. ledna | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.
15. ledna | Ferrari by mělo mít 17. února (den před testy) v Barceloně filmovací den.