Sebastian Vettel převzal cenu Lorenza Bandiniho

Oceněn byl za své loňské výkony.

Pilot týmu Red Bull Racing Sebastian Vettel převzal cenu Lorenza Bandiniho, která mu byla udělena za jeho výkony v loňské sezóně v barvách Toro Rosso. Německý pilot si pro cenu dojel ve formuli své bývalé stáje z Faenzy.

Cenu Lorenza Bandiniho uděluje každoročně italská obec Brisighella v rámci vzpomínky na místního jezdce, který se zabil v Grand Prix Monaka v roce 1967.

Jelikož je Faenza vzdálená pouhých 12 km od Brisighelly, mohl si Vettel pro cenu dojet v monopostu Toro Rosso, s kterým loni závodil a vyhrál Grand Prix Itálie v Monze. Silnice zůstaly otevřené běžnému provozu, ale Vettel měl policejní doprovod.

Předání ceny se kromě představitelů Brisighelly a členů Bandiniho rodiny účastnil také starosta Vettelova rodného Heppenheimu, který mu předal personalizované poznávací značky na auto s nápisem HPSV1.

V minulosti získali cenu Lorenza Bandiniho mimo jiné Michael Schumacher, Fernando Alonso, Kimi Räikkönen, Felipe Massa, David Coulthard a Robert Kubica.

Fotografie z Vettelovy cesty z Faenzy do Brisighelly si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Další článek: Renault zhodnotí po Nürburgringu Piquetovy výkony

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.