Sebastian Vettel byl oficiálně korunován na letošního šampiona F1

Včera večer byl v Paříži již počtvrté v řadě Sebastian Vettel korunován šampionem uplynulé sezony formule 1. Jeho tým si pak rovněž počtvrté v řadě převzal Pohár konstruktérů.
Sebastian Vettel byl oficiálně korunován na letošního šampiona F1

"Když přemýšlím o té době, kterou jsem v posledních několika letech s týmem prožil, je to neuvěřitelné," snažil se Vettel vyjádřit své pocity na galavečeru. "Je potěšením skočit každý víkend do auta, snažit se a dát do toho všechno, co mám. Společně s týmem na to hodně tlačíme. To, co nás dělá silnějšími, je fakt, že milujeme to, co děláme, a že závodění je naše vášeň.

Letošní rok nebyl lehkou sezonou, ale to, že jsme to zvládli a dokázali jsme trati podat odpověď, mě dělá velmi hrdým. Nemám slov pro to, abych dokázal popsat, jak úžasné je ponechat si titul pro další rok," řekl dojatě čtyřnásobný německý šampion.

Šéf Red Bullu Christian Horner se také nezapomněl pro média vyjádřit: "Když jsme vyhráli šampionát poprvé, tlak jsme cítili kvůli tomu, abychom ho obhájili. Obhájili jsme ho, pak jsme si ho znovu udrželi. Když jsme vyhráli třikrát po sobě, mysleli jsme si, že už to lepší nebude. Navíc pravděpodobnost, že se nám to podaří čtyřikrát po sobě, byla statisticky nízká, když už nic jiného. Ale ta vášeň, odhodlání a obětavost celého týmu, společně s letošními výkony Sebastiana a Marka, byly fenomenální."

Sebastian Vettel se na konci letošní sezony formule 1 zařadil mezi čtyři piloty, kteří za svůj život dokázali vyhrát více než tři šampionáty v královně motorsportu. Na čtyři tituly společně s ním dosáhl Alain Prost (1985, 1986, 1989, 1993), pět jich získal Juan Manuel Fangio (1951, 1954, 1955, 1956, 1957), sedm pak Sebastianův krajan Michael Schumacher (1994, 1995, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004).

Další článek: Od Lewise jsem nikdy nechtěl ani cent, rozčiluje se jeho otec