Sebastián Montoya se stal členem juniorky Red Bullu, Franco Colapinto Williamsu | Foto: Williams F1

Foto: Williams F1

Sebastián Montoya se stal členem juniorky Red Bullu, Franco Colapinto Williamsu

Sebastián Montoya je novým členem juniorského programu Red Bullu. Své řady juniorů rozšířil i Williams, ke kterému se přidal Franco Colapinto.

Sedmnáctiletý Sebastián Montoya, syn bývalého pilota F1 či vítěze Indy 500 Juana Pabla Montoyi, byl již Red Bullem podporován, ale nyní se stává plnohodnotným členem jeho juniorky. 

„Jsem nadšený, že mohu oznámit, že jsem se stal členem oficiálního juniorského programu Red Bullu. Nyní budeme pracovat na dosažení nejvyššího cíle – F1,“ napsal kolumbijský pilot na svém Instagramu.

Vloni se Montoya primárně věnoval šampionátu FRECA, v němž obsadil třináctou příčku. Jeho závodní program pro sezonu 2023 zatím nebyl oznámen, ale předpokládá se, že by se měl zúčastnit seriálu FIA F3, kde debutoval již v minulé sezoně dvěma osmými místy.

Colapinto do Williamsu

Williams uvedl, že v rámci jezdecké akademie britské stáje bude Franco Colapinto spolupracovat s týmem během velkých cen i v továrně v Grove. Stejně tak ho čekají jízdy na simulátoru.

Devatenáctiletý Colapinto má za sebou debutovou sezonu ve FIA F3, v níž obsadil celkově devátou příčku, připsal si dvě výhry (obě v sobotních sprintech) a zaznamenal jedno pole position (hned při premiéře v Bahrajnu).

Předtím nový člen juniorského programu Williamsu působil například ve formuli Renault (nejlépe třetí) či ve španělské F4, kterou v roce 2019 ovládl. Předloni si Colapinto dokonce vyzkoušel i legendární 24hodinovku v Le Mans a společně s Nyckem de Vriesem a Romanem Rusinovem obsadil sedmou příčku ve třídě LMP2.

„Je mi velkou ctí, že se mohu připojit k týmu Williams jako člen jeho jezdecké akademie. Je to jeden z nejúspěšnějších týmů v historii formule 1 a já se těším, že půjdu ve stopách svého krajana Carlose Reutemanna,“ uvedl v tiskovém prohlášení mladý Argentinec, který i letos bude pokračovat ve formuli 3 – nově s týmem Van Amersfoort Racing.

„Jsme rádi, že můžeme Franca přivítat v naší akademii. Jeho kariérní úspěchy od doby, kdy začal jezdit na motokárách, podtrhují Francovy přirozené schopnosti za volantem a to, čeho může být schopen v příštích letech. Měl vynikající nováčkovskou sezónu ve Formuli 3 s několika silnými výkony, které vedly k umístění na stupních vítězů a vítězstvím,“ prohlásil sportovní ředitel Williamsu Sven Smeets.

Doporučujeme

Články odjinud