Sebastian je pod jiným tlakem, než na který byl zvyklý, říká Brawn

Sebastian Vettel v Silverstonu boural s Maxem Verstappenem. Poprvé od loňské Grand Prix Německa nebodoval a na Hamiltona už ztrácí 100 bodů.
Sebastian je pod jiným tlakem, než na který byl zvyklý, říká Brawn

„Je to těžký okamžik pro Sebastiana, protože se pravděpodobně cítí být pod jiným tlakem, než na který byl zvyklý,“ uvedl Ross Brawn, kterého cituje Crash.Net. 

„Musí se ptát, jakým směrem se nyní vydat, vzhledem k tomu, že jeho šance dostat Ferrari na vrchol, je v letošním roce pryč.“

Vettel je na dobré cestě stát se týmovou dvojkou, říká Ralf Schumacher

Vettel je na dobré cestě stát se týmovou dvojkou, říká Ralf Schumacher

„Od Kanady se zdá, že Sebastian bojuje stále více a více a v Silverstone se tyto potíže dále prohloubily.“

„Na rozdíl od Leclerca se v autě nikdy necítil dobře, jak je vidět i ze ztrát v kvalifikaci. V závodě nevyužil příležitosti safety caru, díky kterému se dostal na třetí místo.“

„Následně přišla chyba. Narazil do zadní části Verstappenova auta. Okamžitě si uvědomil, že chyboval a po závodě rychle vyhledal Maxe, aby se omluvil.“

Brawn říká, že se Vettel musí opřít o podporu Ferrari a znovu získat ztracený rytmus v autě.

„Sebastian je neuvěřitelný jezdec, jak ukazuje jeho rekord, ale v tuto chvíli potřebuje zůstat v klidu a spoléhat se na podporu svého týmu, o které jsem si jistý, že ji dostává.“

Podle Brawna neexistuje žádný jiný tým, který by jezdce obklopoval takovou náklonností a pozitivní energií, jako je právě Ferrari.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Wickens se vrátil do IndyCar, v Torontu řídil speciálně upravenou Acuru

15:31 | Nürburgring prodal první várku lístků (5 tisíc kusů) za 2 hodiny. Bylo by to možná i rychleji, ale pod náporem zájemců padaly servery. Další lístky budou k dispozici v pátek.
9:00 | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
21. září | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.
21. září | Velká cena Eifelu nebude bez fanoušků. Na Nürburgringu počítají s prodejem 20 tisíc vstupenek. Prodej začne zítra.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10