Se třetím místem jsem spokojený, tvrdí Hamilton

Po včerejší kvalifikaci si u McLarenu horší nedělní výsledek asi jen těžko představovali. Lewis Hamilton spadl na třetí místo, Jenson Button dojel čtrnáctý.
Se třetím místem jsem spokojený, tvrdí Hamilton

Podruhé startoval z pole position, podruhé dojel třetí. Lewis Hamilton si letos zatím nedokázal pohlídat své startovní místo ani v jednom závodě. V šampionátu je sice na hezkém druhém místě se ztrátou pouhých pěti bodů na vítěze dnešního závodu Fernanda Alonsa, jenomže druhé místo není zrovna to, co by si Brit představoval.

Dnešní závod však Hamilton za zklamání považovat nechce: "Nemůžu si stěžovat. Myslím, že auto bylo dobré během celého víkendu a tým odvedl hezkou práci. Já jsem na pódiu, což je ostatně mým cílem – být konzistentní."

"Byl to zajímavý závod," sděluje své pocity sedmadvacetiletý Brit. "Samozřejmě bychom byli mnohem šťastnější, kdybychom skončili tam, kde jsme začali. Ti dva jezdci (Alonso a Pérez) ale odvedli fantastickou práci."

"Snažil jsem se je dohnat, jak jen to šlo. Byl to prostě velmi rušný závod. Neustále jsme museli hledat ten správný čas pro přezutí z pneumatik do mokra na přechodné pneumatiky. Asi jsme se při tom trošku opozdili. Pak bylo to samé se suchými pneumatikami."

Smolařem dne se stal Jenson Button, který se svou vlastní chybou připravil o možnost bojovat o první místo.  Když vyjel z boxové uličky, narazil do jezdce HRT Narajna Kartykejana a poškodil si tak přední přítlačné křídlo.

"Snažil jsem se zahřát pneumatiky, byla to rozhodně moje chyba," přiznává Button svou vinu. "Přibrzdil jsem a ztratil jsem kontrolu nad zadní částí auta. Pokoušel jsem se auto zbrzdit, snažil jsem se objet celou zatáčku, ale nešlo udělat nic. Narazil jsem do něj."

"Všechno, co se mohlo pokazit, se pokazilo," postěžoval si Brit. "Jediné, co jsem mohl dělat, bylo smát se. Dneska to bylo hodně špatné. Omlouvám se všem lidem, kteří dneska čekali mnohem víc. Nešlo to."

Další článek: Mercedes měl v GP Malajsie problémy s pneumatikami