Se strategií jsme byli ve Valencii úplně mimo, přiznal Rosberg

Nico Rosberg uznal, že se Mercedes ve Valencii spletl při volbě závodní strategie, byl příliš optimistický. Své rozhodnutí musel poté korigovat.
Se strategií jsme byli ve Valencii úplně mimo, přiznal Rosberg

Pro Rosberga se Grand Prix Evropy vyvíjela špatně hned od začátku. "První kolo mi nevyšlo podle plánu a ztratil jsem hodně míst," popisoval. "Ale měli jsme v plánu jednu zastávku a já jsem doufal a myslel si, že by to mohlo dobře vyjít."

"Ale brzy vyšlo najevo, že strategie jedné zastávky nebude fungovat. Prostě to nešlo, byli jsme úplně mimo. A safety car vyjel pro mě ve zcela nevhodnou chvíli. Při restartu po safety caru jsem měl hodně opotřebované pneumatiky a nedařilo se mi je znovu zahřát, takže jsem ztratil hodně míst."

Nepříznivý vývoj závodu přiměl Mercedes k přehodnocení přístupu, což Rosbergovi pomohlo. "Nakonec to bylo skvělé rozhodnutí, že mě tým zavolal do boxů a nasadil mi nové měkčí pneumatiky, protože jsem pak létal a získal hodně pozic. Během dvou kol jsem předjel asi čtyři nebo pět lidí a dokončil šestý, což byl nakonec slušný výsledek."

Německý závodník se tak v šampionátu udržel ve skupině pronásledovatelů Fernanda Alonsa, což ho těší, protože stále má ambice bojovat o letošní titul. A to díky formě Mercedesu. "Chci brzy vyhrát závod a máme na to auto, takže se o to budeme snažit," řekl.

A teď už také začíná mít jasnou představu o tom, kdo jsou jeho hlavní soupeři. "Hodně lidí říká, že je formule 1 moc náhodná, ale podle mě je to skvělé, skvělé pro závodění. A vyhrávají ti samí lidé. A začíná být čím dál jasnější, kdo bude favoritem letošního šampionátu. Takže si myslím, že to není úplně náhodné, je to jen velmi vzrušující. Hlavně díky pneumatikám, což je skvělé," dodal.

Další článek: Horner: Špatný Alonsův víkend jednou přijít musí