Se sedačkou u Manoru to pro mě vypadá dobře, věří Rossi

Startovní listina pro příští rok je téměř kompletní. Jezdecké složení zatím neoznámil pouze Manor.
Se sedačkou u Manoru to pro mě vypadá dobře, věří Rossi

Na dvě volné závodní sedačky u týmu Manor je řada zájemců. Vedle Ria Haryanta, Pascala Wehrleina a současného jezdce Willa Stevense mezi ně patří i Alexander Rossi, který doufá, že bude jedním z jezdecké dvojice.

Rossi za Manor závodil v pěti závodech v závěru loňské sezóny, kdy nahradil Roberta Merhiho a kombinoval starty v F1 se závody GP2.

A rozhodně nezklamal - ve čtyřech z těch pěti závodů Stevense porazil. Také kvalifikační souboj vyzněl lépe pro Rossiho, a to poměrem 3:2.

Wehrleinovy šance na sedačku díky Magnussenovi stouply

Wehrleinovy šance na sedačku díky Magnussenovi stouply

V rozhovoru pro Sky Sports Rossi připustil, že denně jedná s Manorem a očekává pozitivní výsledek.

„Jednáme každý den,“ řekl Američan. „Myslím, že konečným termínem bude chvíle, kdy za pár týdnů v Barceloně vyjedou vozy na trať. Vypadá to pozitivně a snad to uzavřeme velmi brzy.“

Foto: Getty Images / Drew Gibson

Diskuze (2) Další článek: V týmu Renault nebudu mít žádnou roli, potvrdil Prost
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00