Se Schumacherem o nové smlouvě nejednáme, tvrdí Brawn

Dementuje tak zprávy o námluvách Mercedesu se Schumacherem, podle kterých by měla být stávající smlouva prodloužena minimálně do roku 2014.
Se Schumacherem o nové smlouvě nejednáme, tvrdí Brawn

Německý deník Bild nedávno zveřejnil zprávu, která se posléze šířila do dalších médií. Podle ní měl Mercedes Michaelu Schumacherovi nabídnout prodloužení smlouvy do roku 2014 s případnou opcí na další sezony. 

Ross Brawn, který je šéfem týmu Mercedes, tyto informace vyvrací. Neznamená to však, že by byl se svými jezdci nespokojen, pouze toto téma v současnosti nepovažuje za aktuální.

"Žádné smlouvy nám na stole neleží. Ohledně našich jezdců momentálně nemáme nic naplánováno, ale přistoupíme k tomu s otevřenou myslí. Uvidíme, jak se vyvine tato sezona, poté uvidíme. Bude-li se dařit a budeme-li sbírat dobré výsledky, pak si myslím, že obě strany budou mít zájem na pokračování spolupráce," řekl Brawn pro Sky Sports.

Sám Schumacher se otázkami o své budoucnosti příliš nezabývá a odmítá se pouštět do spekulací. Své možné setrvání ve formuli 1 nechce vyvracet ani potvrdit. Současná smlouva s Mercedesem Schumacherovi vyprší na konci letošní sezony.

O letní přestávce Schumacher oslaví 21 let od svého debutu ve formuli 1. Ve třiačtyřiceti letech je s náskokem nejstarším pilotem v současném jezdeckém poli. Jediným dalším čtyřicátníkem je Pedro de la Rosa. Ten ovšem poprvé spatřil světlo světa o dvě léta později.

Kdyby se Schumacher rozhodl v kariéře pokračovat i po letošní sezoně, měl by šanci pokořit jeden z mála rekordů, jichž není držitelem, a to největší počet startů ve formuli 1. Překonat Barrichella by tak teoreticky mohl už v roce 2013.

Další článek: Po pátku můžeme být optimističtější, hlásí Massa