Se Schumacherem o nové smlouvě nejednáme, tvrdí Brawn

Dementuje tak zprávy o námluvách Mercedesu se Schumacherem, podle kterých by měla být stávající smlouva prodloužena minimálně do roku 2014.
Se Schumacherem o nové smlouvě nejednáme, tvrdí Brawn

Německý deník Bild nedávno zveřejnil zprávu, která se posléze šířila do dalších médií. Podle ní měl Mercedes Michaelu Schumacherovi nabídnout prodloužení smlouvy do roku 2014 s případnou opcí na další sezony. 

Ross Brawn, který je šéfem týmu Mercedes, tyto informace vyvrací. Neznamená to však, že by byl se svými jezdci nespokojen, pouze toto téma v současnosti nepovažuje za aktuální.

"Žádné smlouvy nám na stole neleží. Ohledně našich jezdců momentálně nemáme nic naplánováno, ale přistoupíme k tomu s otevřenou myslí. Uvidíme, jak se vyvine tato sezona, poté uvidíme. Bude-li se dařit a budeme-li sbírat dobré výsledky, pak si myslím, že obě strany budou mít zájem na pokračování spolupráce," řekl Brawn pro Sky Sports.

Sám Schumacher se otázkami o své budoucnosti příliš nezabývá a odmítá se pouštět do spekulací. Své možné setrvání ve formuli 1 nechce vyvracet ani potvrdit. Současná smlouva s Mercedesem Schumacherovi vyprší na konci letošní sezony.

O letní přestávce Schumacher oslaví 21 let od svého debutu ve formuli 1. Ve třiačtyřiceti letech je s náskokem nejstarším pilotem v současném jezdeckém poli. Jediným dalším čtyřicátníkem je Pedro de la Rosa. Ten ovšem poprvé spatřil světlo světa o dvě léta později.

Kdyby se Schumacher rozhodl v kariéře pokračovat i po letošní sezoně, měl by šanci pokořit jeden z mála rekordů, jichž není držitelem, a to největší počet startů ve formuli 1. Překonat Barrichella by tak teoreticky mohl už v roce 2013.

Další článek: Po pátku můžeme být optimističtější, hlásí Massa

19:40 | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00