Scuderia Toro Rosso ukázala v Jerezu nový vůz

Toro Rosso v Jerezu vybalilo nový vůz STR10, se kterým budou letos jezdit Max Verstappen a Carlos Sainz.

Toro Rosso přišlo s prvním oznámením už několik hodin před prezentací, kdy představilo nového sponzora. Tím se stane pivovar Estrella Galicia. 

V 17 hodin pak Toro Rosso vytáhlo svůj nový vůz, aby ho ukázalo novinářům. 

 

Tost: vůz ujel během filmovacího dne 96 km bez problémů

 

„Sezóna 2015 je pro nás všechny novou výzvou,“ řekl šéf stáje Franz Tost. „Na STR10 jsme odvedli hodně práce a jsme přesvědčení, že bude mít úspěch. Naším cílem je skončit na pátém místě v Poháru konstruktérů,“ pokračuje Tost. Náš partner v oblasti motorů – Renault, pracoval také velmi tvrdě a přišel s úpravami. Jsem si jistý, že naše společné úsilí nám přinese balík, který bude velmi konkurenceschopný. Když se na to podíváme celkově, máme mnohem silnější tým, konkurenceschopnější STR10 a rychle jezdce, což je skvělá kombinace.“

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

STR10 už na trati jezdilo, tým si ho vyzkoušel před několika dny v rámci filmovacího dne. V Jerezu se do něj jako první posadí Carlos Sainz. 

„Jsem velmi rád, že mohu vstoupit do formule 1 oficiálně tady ve Španělsku a už se velmi těším, až si zítra auto poprvé vyzkouším. Přes zimu jsem pracoval velmi tvrdě na své kondici a strávil jsem nějaký čas ve Faenze, abych se seznámil s týmem a pracoval na simulátoru,“ řekl Sainz. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Max Verstappen se letos stane suverénně nejmladším jezdcem v historii F1. Debut za volantem ho čeká v pondělí. „Už se nemohu dočkat začátku sezóny. Zítřek bude velmi dlouhý den, budu sledovat Carlose v autě! Díky dvěma dnům testů v Abú Dhabí a pátečním tréninkům v minulé sezóně v kombinaci s časem v simulátoru se cítím být dobře připravený. Šest dní na trati ve Španělsku a pak už bude čas myslet na Austrálii, mohou první Grand Prix, což je něco, na co se těším od chvíle, kdy jsem začal jezdit na motokárách,“ dodal Verstappen. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Credit: Red Bull Media House 

Další článek: Technická analýza vozu McLaren Honda MP4-30

10:57 | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00