Scott Dixon je pětinásobným šampionem IndyCar, rozhodlo finále v Sonomě

Novozélandský veterán Scott Dixon získal dnes v noci již svůj pátý mistrovský titul v zámořské formulové sérii IndyCar. První místo v celkovém pořadí si rodák z Brisbane zajistil druhým místem v závěrečné grand prix sezóny na okruhu v kalifornské Sonomě.
Scott Dixon je pětinásobným šampionem IndyCar, rozhodlo finále v Sonomě

Scott Dixon z týmu Chipa Ganassiho nebo Alexander Rossi ze stáje Andretti Autosport? Před závěrečným závodem sezóny IndyCar 2018 bylo jasné, že z mistrovského titulu se bude v kalifornské Sonomě radovat jeden z těchto dvou pilotů.

Vydařenější kvalifikací vykročil ke kýženému cíli lépe osmatřicetiletý Dixon, který si druhým místem zajistil první řadu vedle nejrychlejšího Ryana Huntera-Reaye.

Vítěz Indy 500 Alexander Rossi obsadil v kvalifikaci šesté místo, což pro šestadvacetiletého Američana znamenalo třetí řadu na startovním roštu vedle mexického nováčka Patricia O'Warda.

K rozhodnutí bitvy o mistrovský titul došlo prakticky hned po startu závodu. Alexander Rossi po zavlátí zelené vlajky zezadu narazil do týmového kolegy Marca Andrettiho, o jehož monopost si poškodil přední křídlo a prorazil pravou přední pneumatiku.

Kvůli poškození svého vozu se Rossi propadl až na chvost startovního pole a musel zamířit ke svým mechanikům.

Naopak Hunter-Reay a Dixon zvládli start z první řady bez problémů a oba si udrželi své startovní pozice, na kterých nakonec dojeli i do cíle závodu.

Ryan Hunter-Reay získal v Sonomě své devatenácté vítězství v IndyCar v kariéře a Scott Dixon díky druhému místu na kalifornském okruhu již svůj pátý titul v zámořské formulové sérii.

Na třetím místě v Sonomě dojel Will Power jako nejlepší pilot týmu Penske, Rossi po počáteční kolizi nakonec dokázal "vyšplhat" zpět až na sedmé místo.

Dixon získal ve své mistrovské sezóně 2018 celkem 678 bodů, druhý Rossi 621, třetí Power 582, čtvrtý Hunter-Reay 566 a pátý loňský šampion Newgarden 560.

Foto: IndyCar / Stephen King

Další článek: Není všechno ztraceno, věří Arrivabene

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00