Scott Dixon je čerstvě šestinásobným šampionem IndyCar!

Finále v St. Petersburgu na Floridě rozhodlo. Novozélanďan Scott Dixon už pošesté ve své kariéře nenašel přemožitele a stal se šampionem zámořské formulové série IndyCar.
Foto: IndyCar
Scott Dixon je čerstvě šestinásobným šampionem IndyCar! | Foto: IndyCar

Veterán z týmu Chipa Ganassiho versus hvězda stáje Rogera Penskeho. Scott Dixon versus Josef Newgarden. Tito dva si to v posledním závodě sezony IndyCar 2020 rozdali o titul šampiona. Grand Prix na 100 kol se uskutečnila v ulicích St. Petersburgu, kde sezona obvykle startuje, ta letošní zde však vinou koronaviru pro změnu končila.

Úřadující šampion Newgarden potřeboval nutně zvítězit, aby měl šanci překonat lídra seriálu Dixona. A americký pilot to v závodě plném kolizí a dramatických momentů skutečně dokázal. Newgardenovi pomohly k triumfu i odstoupení jiných favoritů, do cíle nedojel vítěz kvalifikace Will Power nebo tradičně rychlý Alexander Rossi.

Jenomže Scott Dixon byl před závodem na Floridě v luxusní pozici, k zajištění šestého titulu šampiona mu stačilo dojet na devátém místě. A to zvládl s rezervou. S velkou rezervou. Čtyřicetiletý Novozélanďan, který působí v USA od roku 1999, dojel třetí a v cíli se mohl radovat.

Před letošní sezonou získal Dixon tituly v letech 2003, 2008, 2013, 2015 a 2018.

V posledním závodě roku si prožil velký debut v IndyCar další Novozélanďan a Dixonův jmenovec Scott McLaughlin. Sedmadvacetiletý závodník se letos stal potřetí v řadě šampionem australského seriálu cestovních vozů Supercars a IndyCar jsou pro něj nová výzva. V americkém šampionátu pojede příští rok kompletní sezonu s monopostem týmu Penske, pro který závodil už na jižní polokouli.

Bohužel pro McLaughlina nedopadl první závod v amerických formulích dobře, novozélandský pilot kolidoval s nejlepším nováčkem roku Rinusem van Kalmthoutem (startuje pod pseudonymem Rinus VeeKay) a do cíle nedojel.

Kromě McLaughlina míří do IndyCar pro příští sezonu ještě jedno velmi zajímavé jméno. Ve formulové sérii bude závodit sedminásobný šampion NASCAR Jimmie Johnson. U týmu Chipa Ganassiho podepsal smlouvu na dva roky.

Další článek: Fotogalerie: 92. vítězství Hamiltona i GP Portugalska na fotogenické trati

Témata článku: