Schumacherův velký týden, den za dnem

Do návratu Michaela Schumachera k závodění zbývá pouhý týden. V Německu už šílí. Místní média dala dohromady Schumacherův program až do onoho velkého okamžiku.

V pondělí: bude Schumacher doma ve Švýcarsku lehce trénovat. Odpoledne má pak obchodní schůzku ve své kanceláři. Jednání připravila jeho media lady Sabine Kehmová.

V úterý: si sedminásobný mistr světa zabalí kufry a lehce si zacvičí.

Ve středu: odlétá Schumacher i s manželkou Corinnou z ženevského letiště. Cesta do Manamy zabere soukromým tryskáčem šest hodin. Přílet je plánovaný na odpoledne místního času. Ubytují se v nejlepším hotelu ve městě.

Ve čtvrtek: dopoledne míří Schumacher s Nikem Rosbergem na tiskovou konferenci do sídla bahrajnské pobočky Mercedesu. Odpoledne v jednu hodinu našeho času absolvují to samé, ale v paddocku pod hlavičkou FIA.

V pátek: v osm hodin ráno našeho času začíná Schumacherovi první trénink. Druhý startuje ve dvanáct. Zbytek dne vyplní sezením s inženýry.

V sobotu: v sedm hodin ráno středoevropského času se Schumacher společně s dalšími žijícími mistry světa účastní oslavy šedesáti let formule 1. V devět mu začíná poslední trénink. Kvalifikace startuje ve dvanáct.

V neděli: dopoledne čeká hrdinu dne několik setkání s inženýry, celebritami a pozdravení s fanoušky na tribunách. Po obědě bude chvíli spát. V jednu hodinu středoevropského času to konečně vypukne.

S využitím Motorsport-Total

Další článek: David Coulthard: Jak to vidím na začátku sezony

17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.
11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen