Schumacherův ošetřující lékař prosí média o taktní přístup

Někteří novináři se ve snaze získat zprávy z co nejbližšího okolí Michaela Schumachera dopouští zásadních prohřešků v žurnalistické etice.
Schumacherův ošetřující lékař prosí média o taktní přístup

Na Silvestra se zdravotní stav Michaela Schumachera mírně zlepšil. V Grenoblu se nyní nachází velké množství zástupců médií z celého světa, která se divákům, čtenářům a posluchačům snaží dodat co nejaktuálnější informace. Ne všechna tak však činí patřičným způsobem. Sabine Kehm dokonce prozradila, že se jeden nejmenovaný novinář ve snaze dostat se na pokoj Schumachera převlékl za kněze. Identita novináře nebyla prozrazena.

Vynikající neurolog Gerard Saillant, který se se Schumacherem zná již od zranění v roce 1999 a který patří k vedoucím lékařům bojujícím o Schumacherův život, poděkoval slušným žurnalistům a zároveň poprosil média o shovívavost a taktní přístup:

"Rád bych Vás ve jménu Corinny a rodiny poprosil o to, abyste nevyvíjeli tlak na zdravotnický tým, na rodinu a na nás. Všichni jsou zaneprázdněni a myslím, že jsme na tom všichni stejně. Jedině taktním přístupem můžete Michaelovi pomoci k vítězství v této bitvě, která je velmi obtížná a zdaleka neskončila.

Bojíme se o trochu méně než včera, ale musíte pochopit, že zítra nebo jakýkoliv jiný den se může situace změnit, a ošetřující tým bude potřebovat prostor pro práci. Svoláme tiskovou konferenci, pokud přijdou nějaké novinky. Pokud nebudeme mít co sdělit, není to tím, že bychom před Vámi chtěli něco tajit, ale kvůli tomu, že se plně věnujeme každodenním povinnostem. Chtěl bych Vám poděkovat za pomoc, kterou nám můžete poskytnout."

Další článek: Button: Odchod z formule 1 není vůbec aktuální

10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10