Schumacherův ošetřující lékař prosí média o taktní přístup

Někteří novináři se ve snaze získat zprávy z co nejbližšího okolí Michaela Schumachera dopouští zásadních prohřešků v žurnalistické etice.
Schumacherův ošetřující lékař prosí média o taktní přístup

Na Silvestra se zdravotní stav Michaela Schumachera mírně zlepšil. V Grenoblu se nyní nachází velké množství zástupců médií z celého světa, která se divákům, čtenářům a posluchačům snaží dodat co nejaktuálnější informace. Ne všechna tak však činí patřičným způsobem. Sabine Kehm dokonce prozradila, že se jeden nejmenovaný novinář ve snaze dostat se na pokoj Schumachera převlékl za kněze. Identita novináře nebyla prozrazena.

Vynikající neurolog Gerard Saillant, který se se Schumacherem zná již od zranění v roce 1999 a který patří k vedoucím lékařům bojujícím o Schumacherův život, poděkoval slušným žurnalistům a zároveň poprosil média o shovívavost a taktní přístup:

"Rád bych Vás ve jménu Corinny a rodiny poprosil o to, abyste nevyvíjeli tlak na zdravotnický tým, na rodinu a na nás. Všichni jsou zaneprázdněni a myslím, že jsme na tom všichni stejně. Jedině taktním přístupem můžete Michaelovi pomoci k vítězství v této bitvě, která je velmi obtížná a zdaleka neskončila.

Bojíme se o trochu méně než včera, ale musíte pochopit, že zítra nebo jakýkoliv jiný den se může situace změnit, a ošetřující tým bude potřebovat prostor pro práci. Svoláme tiskovou konferenci, pokud přijdou nějaké novinky. Pokud nebudeme mít co sdělit, není to tím, že bychom před Vámi chtěli něco tajit, ale kvůli tomu, že se plně věnujeme každodenním povinnostem. Chtěl bych Vám poděkovat za pomoc, kterou nám můžete poskytnout."

Další článek: Button: Odchod z formule 1 není vůbec aktuální

0:37 | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00