Schumacherovy rekordy nechávají Hamiltona chladným

Takový je alespoň názor Jensona Buttona, podle kterého se úřadující mistr světa vždy zaměřuje spíše na aktuální výzvy.
Schumacherovy rekordy nechávají Hamiltona chladným

Lewis Hamilton se letos pokusí o získání šestého titulu mistra světa. V současnosti jich tedy má na kontě pět. Tedy stejně jako Juan Manuel Fangio a o dva méně než Michael Schumacher.

Britský závodník už překonal rekord v počtu pole position, má jich na kontě 83. V dohledu je pak Schumacherovo první místo v počtu vyhraných závodů – legendární Němec se na nejvyšší stupínek postavil celkem 91krát, čtyřiatřicetiletý Hamilton vyhrál 73 velkých cen. Současná Hamiltonova smlouva u Mercedesu platí do konce příštího roku.

Vidina překonání Schumachera je jistě pro mnoho pilotů lákavá. Podle Jensona Buttona, bývalého Hamiltonova týmového kolegu, však Hamiltona žene kupředu něco jiného. Formule 1 totiž neustále přináší nové výzvy.

„Jak znám Lewise, v jeho případě to není o snaze překonat Michaela. Myslím, že zbožňuje to, jak se formule 1 mění a jaké výzvy nové regule vytvářejí. Jakmile výzvy ustanou, Lewis odejde. Ale vzhledem k tomu, že formule 1 se mění prakticky pořád, vždy bude chtít pokračovat. Pro tento sport je to skvělé.

Lewis teď má za sebou pár skvělých let, ale uvidíme, co přinesou letošní novinky. Sezona 2019 může být hodně jiná, což je přesně to, co náš sport potřebuje. Můžeme čekat, že se o čelo budou prát tři týmy. Snad bude vysoko i Red Bull-Honda. Pak se můžeme těšit na fantastické bitvy,“ doufá Button.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Gasly nemá proti Verstappenovi šanci, myslí si Doornbos

14:09 | Padlo rozhodnutí.... v Imole se tento víkend pojede nakonec bez diváků.
12:50 | Pierre Gasly potvrzen v týmu AlphaTauri pro rok 2021.
9:35 | Mercedes a Aston Martin budou více spolupracovat, což se určitě promítne i ve F1. Mercedes navýší podíl v Astonu na 20 %. Ten získá přístup k technologiím elektrických pohonů.
27. října | Kvůli dvoudennímu víkendu v Imole se musela měnit pravidla a další věci. Méně bude i pneumatik. Místo 13 sad jen 10: dvě sady tvrdých, dvě střední a šest měkkých. Tři sady musí být po tréninku vráceny.

GP Emilia Romagna

Sobota 31. října 2020
Trénink 10.00–11.30
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 1. listopadu 2020
Závod 13.10