Schumacherovy rekordy nechávají Hamiltona chladným

Takový je alespoň názor Jensona Buttona, podle kterého se úřadující mistr světa vždy zaměřuje spíše na aktuální výzvy.
Schumacherovy rekordy nechávají Hamiltona chladným

Lewis Hamilton se letos pokusí o získání šestého titulu mistra světa. V současnosti jich tedy má na kontě pět. Tedy stejně jako Juan Manuel Fangio a o dva méně než Michael Schumacher.

Britský závodník už překonal rekord v počtu pole position, má jich na kontě 83. V dohledu je pak Schumacherovo první místo v počtu vyhraných závodů – legendární Němec se na nejvyšší stupínek postavil celkem 91krát, čtyřiatřicetiletý Hamilton vyhrál 73 velkých cen. Současná Hamiltonova smlouva u Mercedesu platí do konce příštího roku.

Vidina překonání Schumachera je jistě pro mnoho pilotů lákavá. Podle Jensona Buttona, bývalého Hamiltonova týmového kolegu, však Hamiltona žene kupředu něco jiného. Formule 1 totiž neustále přináší nové výzvy.

„Jak znám Lewise, v jeho případě to není o snaze překonat Michaela. Myslím, že zbožňuje to, jak se formule 1 mění a jaké výzvy nové regule vytvářejí. Jakmile výzvy ustanou, Lewis odejde. Ale vzhledem k tomu, že formule 1 se mění prakticky pořád, vždy bude chtít pokračovat. Pro tento sport je to skvělé.

Lewis teď má za sebou pár skvělých let, ale uvidíme, co přinesou letošní novinky. Sezona 2019 může být hodně jiná, což je přesně to, co náš sport potřebuje. Můžeme čekat, že se o čelo budou prát tři týmy. Snad bude vysoko i Red Bull-Honda. Pak se můžeme těšit na fantastické bitvy,“ doufá Button.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Diskuze (39) Další článek: Gasly nemá proti Verstappenovi šanci, myslí si Doornbos
17:51 | Nejen týmy a jezdci. Na Franka Williamse bude vzpomínat i F1. V neděli v 17:20 minutou ticha, v 18:00 se pak po okruhu projede vůz FW07. Start závodu je v 18:30.
12:59 | Logan Sargean v tréninku F2 jako první pokřtil zdi v Džiddě. Jezdec ok, červené vlajky.
2. prosince | V Saúdské Arábii bude v roli safety caru a medical caru opět Aston Martin. Tentokrát však nebude mít britskou závodní zelenou ale světlejší odstín inspirovaný vlajkou Saúdské Arábie.
2. prosince | Šéf Williamsu Jost Capito měl pozitivní test na covid-19 a víkendu v Saúdské Arábii se tak nezúčastní.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30