Schumacherovu noční premiéru poznamenaly dva incidenty

Michaela Schumachera jeho premiéra v nočním Singapuru nepotěšila. Po startu z devátého místa skončil až třináctý. Komisaři ho vyšetřovali za nehodu s Nickem Heidfeldem a k tomu ho do půlky závodu omezovaly zadní pneumatiky.
Schumacherovu noční premiéru poznamenaly dva incidenty

„Na první sadě jsem zatáčky spíš proklouzával, než projížděl. Užil jsem si jenom druhou část,“ popsal Schumacher.

V půlce závodu dvakrát kolidoval s jezdci Sauberu. Nejdříve dostal šťouchanec, když ho předjížděl Kamuj Kobajaši. Sešli se v pravotočivé zatáčce a japonský závodník německou legendu bokem odstrčil do bariéry. Schumacher se o ni opřel zadním levým rohem.

Chvíli po zastávce pak boural v jiné, tentokrát levotočivé zatáčce s Nickem Heidfeldem. Krajan mu v nájezdu nenechal ani centimetr, s čímž po vnitřku útočící Schumacher nepočítal. Heidfelda náraz odhodil do ochranné zdi a Schumachera otočil do protisměru. Pilot Sauberu skončil a sedminásobný mistr světa potřeboval nový nos.

„Byl to běžný incident. Kdyby mi tam nechal jen kousek místa, projeli bychom oba. Takhle už jsem nemohl uhnout,“ poznamenal po závodě Schumacher. „Podle mě Michael moc pozdě zabrzdil,“ řekl Heidfeld. Komisaři nakonec nehodu označili jako závodní incident.

Schumacherův týmový kolega Nico Rosberg zažil mnohem lepší den. Dojel pátý a byl spokojený. „V posledních závodech chceme končit co nejblíže třem předním týmům. Dneska jsme těžili z toho, že dva jezdci od nich měli problémy – Felipe v kvalifikaci a Lewis v závodě,“ vysvětlil.

Další článek: Fernando Alonso si připsal také nejrychlejší kolo a nejrychlejší zastávku

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00