Schumacherovi se v milovaném Monaku podařilo pokořit Rosberga

Sedminásobný mistr světa po jednom ze svých nejlepších letošních kvalifikačních výkonů do závodu vyjede z pátého místa. Na rošt se tak postaví mezi rudé vozy stáje Ferrari.
Schumacherovi se v milovaném Monaku podařilo pokořit Rosberga

"Mám radost, že Sergio vypadá v pořádku. To jsou pochopitelně ty nejdůležitější zprávy. Jeho nehoda mi hodně připomněla to, co se stalo Karlu Wendlingerovi v roce 1994. Ukazuje to, jak moc se od té doby bezpečnost vozů formule 1 zlepšila, zejména pak při bočních nárazech. Co se mé startovní pozice týče, vzniklá situace mi trochu pomohla. Realističtější výsledek by asi byla sedmá pozice. Náš vůz tu vypadá být v závodním režimu rychlejší, takže doufám, že s dobrým startem toho dokážu využít. Jak známo, předjíždění tu je obtížnější než na většině ostatních okruhů. Bude tedy záležet na správné strategii, obzvlášť když tu pneumatiky vydrží déle než v uplynulých závodech. Můžeme očekávat menší počet zastávek v boxech. Myslím si, že to bude vzrušující podívaná," nechal se slyšet Schumi.

Nico Rosberg si zkomplikoval situaci, když v tréninku poničil svůj vůz. Ten se ale podařilo dát včas do pořádku a pilot Mercedesu si vyjel osmý čas na startu.

"Předně bych chtěl poděkovat všem lidem z týmu za jejich přístup po mé ranní havárii. Udělal jsem malou chybu a ztratil kontrolu nad vozem. Když jsem se vrátil do garáže, nikdo se za to na mě nezlobil. Kluci ke mně prostě přišli a řekli, že to do kvalifikace zvládneme. Situace ve třetí části kvalifikace byla dost složitá, jelikož červená vlajka byla pro mě vyvěšena v ten nejméně vhodný okamžik. Když jsme se vrátili zpátky na trať, nedokázali jsme se zlepšit, protože pneumatiky nefungovaly optimálně. Přesto jsem rád, že jsem se na konci náročného dne dostal do první desítky. Chtěl bych Sergiovi popřát to nejlepší. Všichni jsme potěšeni, že je po tak velké bouračce v pořádku," prohlásil Rosberg.

Další článek: GP Monaka 2011 - sobota

21:30 | Fast Friday je v Indianapolis skutečně fast.. Marco Andretti zajel nejrychlejší kolo od roku 1996: 233,491 mph (375,767 km/h). Alonso zatím na konci pořadí.
17:32 | Carlos Sainz uvedl, že i po změně šasi a chladícího systému se jeho vůz přehřívá.
17:16 | U Racing Pointu si myslí, že se Sergio Pérez nakazil koronavirem od svého soukromého kuchaře, kterého si najal, aby nemusel chodit do restaurací, kde by se mohl nakazit.
14:42 | Fernando Alonso dokáže zajet do boxů i pozadu.... odkaz

GP Španělska 2020

Pátek 14. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:16.785)
2. trénink Hamilton (1:16.883)
Sobota 15. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 16. srpna 2020
Závod 15.10