Schumacherovi podium uniklo o půl sekundy

Michael Schumacher dojel ve Velké ceně Kanady čtvrtý, jen těsně mu tak unikly stupně vítězů. Týmový kolega Nico Rosberg skončil jedenáctý.
Schumacherovi podium uniklo o půl sekundy

Sedminásobný mistr světa ukázal, že opravdu nezapomněl, jak se ve formuli 1 závodí. Během Velké ceny Kanady předvedl hned několik úžasných soubojů. Po restartování závodu jel na dvanáctém místě, v závěru dokonce bojoval o místo druhé. Nakonec však skončil čtvrtý se ztrátou méně než půl sekundy na třetího Webbera.

“Opouštím tento závod s jedním okem plačícím a druhým smějícím se. Nejsem si jistý, jestli bych z toho měl být nabuzený, nebo smutný,“ komentuje svůj nedělní výkon Schumacher. “Koncem závodu jsem byl na druhém místě, opravdu jsem si přál na něm také dojet a stát znovu na pódiu. Ale i když nám to nevyšlo, můžeme být velice šťastni z výsledku a z boje, který jsme předvedli. Umožnila nám to dobře zvolená strategie po červené vlajce a já mám z našeho týmu velkou radost. Rád bych také pochválil diváky za to, že s námi zůstali po celou dobu v tak těžkých podmínkách, a dokonce nás podporovali,“ dodal.

Nico Rosberg už kolegův optimismus nesdílí. Z původního šestého místa dojel díky několika kontaktům se soupeři až na místě jedenáctém, tedy za poslední bodovanou pozicí. “Dnes odpoledne to byl velice náročný závod. Obecně bylo moje auto v pořádku, ale v šedesátém šestém kole jsem udělal chybu. Snažil jsem se předjet Kobajašiho, v zatáčce číslo deset jsem mu byl velmi blízko. Zpomalil však ve chvíli, kdy jsem to nečekal. Narazil jsem tak do zadní části jeho vozu a poničil si přední křídlo. Podobná věc se mi stala, když do mě naopak narazil Sutil. Můj výsledek ale nebyl tak špatný. Z tohoto víkendu jsme si odnesli jistá pozitiva a ve Valencii se budeme snažit podat silný výkon,“ uzavřel.

Šéf týmu Ross Brawn se pochvalně vyjádřil na adresu Schumachera: “Ve druhé části závodu jel Michael perfektně. Dělal skvělou práci na přechodných pneumatikách, bylo však nemožné ubránit se rychlejším autům Marka a Jensona. Obzvláště, když používali DRS. I tak ale bylo fascinující vytáhnout se o osm míst a skončit čtvrtý.“

Pochvaly se Schumacher dočkal i od Norberta Hauga, podle kterého Kanada nebyla pouze závodem, byla akčním filmem.

 

Další článek: Střed pole: Nejvýše Petrov, nejviditelnější Kobajaši

18:02 | Kdo bude ve vedení po prvním kole?
17:13 | Ricciardo dostal napomenutí za zdržení Strolla v Q1.
15:29 | Víkend Lewise Hamiltona: Sražený mechanik v tréninku, kontakt se zdí a poškozené přední křídlo v kvalifikaci, hodiny v rychlém kole (možná poškozené zadní křídlo).
13:35 | V Soči přestalo pršet a objevilo se dokonce sluníčko. Start kvalifikace snad ve 14:00 dle plánu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00