Schumacherovi k sedačce u Williamsu údajně nepomohla ani data ze simulátoru, větší šance má mít i Drugovich | Foto: Getty Images / Clive Mason

Foto: Getty Images / Clive Mason

Schumacherovi k sedačce u Williamsu údajně nepomohla ani data ze simulátoru, větší šance má mít i Drugovich

Williams stále neoznámil jméno druhého jezdce, který bude pro britskou stáj závodit po boku Alexandera Albona v příští sezoně.

Pokud nebudeme počítat AlphaTauri, která volné sedačky ve svém týmu pro příští sezonu takřka jistě zaplní jezdci, jež jsou nyní spjati s Red Bullem, zůstává Williams poslední stájí bez potvrzené kompletní sestavy.

Jisté je, že barvy týmu z Grove bude i nadále hájit Alexander Albon. Vedle něj by mohl i nadále jezdit letošní nováček Logan Sargeant, ale ten nemá nic jisté a navíc se na jeho místo tlačí řada kandidátů.

Není tajemstvím, že šéf Mercedesu Toto Wolff hodně lobuje za to, aby Williams přesvědčil o tom, že by si tým měl vybrat Micka Schumachera, jenž momentálně u stříbrných šípů zastává roli rezervního jezdce.

Web Insider F1 nyní přišel s informací, podle které měl Wolff předat Williamsu, konkrétně jeho šéfovi Jamesi Vowlesovi data z jízd Schumachera na simulátoru. Ta však Vowlese nepřesvědčila.

Podle webu má větší šance než Schumacher současný náhradník Astonu Martin Felipe Drugovich. Brazilec by navíc mohl do týmu přinést i poměrně velký obnos sponzorských financí.

O případném nahrazení Sargeanta však Williams podle posledních zpráv nerozhodne oficiálně dříve, než bude odjeta jeho domácí grand prix v Austinu, která je na programu 22. října.

Doporučujeme

Články odjinud