Schumacherova nehoda je zřejmě na záznamu jeho vlastní kamery

Francouzští vyšetřovatelé zjistili, že Michael Schumacher měl při lyžování na helmě sportovní kameru, která zřejmě zachytila jeho vážnou nehodu.
Schumacherova nehoda je zřejmě na záznamu jeho vlastní kamery

Kameru četníci nejdříve hledali na svahu v místě Schumacherovy nehody, ale po výslechu jeho syna, jeho přítelkyně a rodinného majordoma zjistili, že ji má rodina.

Ta ji nejdříve nechtěla vydat, ale poté ji vyšetřovatelům přeci jen dala. Technici prozkoumají záběry příští týden, aby zjistili, jestli osvětlí okolnosti nehody.

Podle televize BFM nechtěla rodina kameru původně vydat ne proto, že by jí šlo o ochranu soukromí, ale kvůli pojištění a okolnostem nehody. Donutit k vydání by ji četníci nemohli, protože se nejedná o vyšetřování trestného činu, ale nehody.

Podle neoficiálních informací k incidentu došlo tak, že chtěl Schumacher pomoci jedné osobě z jeho skupiny, která upadla, a když se za ní vydal přes neupravený svah, zachytila se mu lyže o kámen a při následném pádu narazil hlavou do jiného kamene.

Další článek: Schumacherova rodina: Podpora fanoušků nás dohnala až k slzám

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
26. února | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna