Schumacherova mluvčí varuje veřejnost před spekulacemi

Lidé, kteří se zajímají o Schumacherův zdravotní stav, by se měli spoléhat pouze na informace předávané lékaři a managementem zraněného.
Schumacherova mluvčí varuje veřejnost před spekulacemi

Situace kolem Schumachera zůstává stabilní. Sedminásobný mistr světa, který měl včera pětačtyřicáté narozeniny, je stále v umělém spánku a v kritickém stavu. 

"Michaelův stav zůstává kritický, je nicméně stabilní. Rádi bychom zdůraznili, že jakékoliv zprávy, které nepochází od lékařů ani od Michaelova managementu, je nutné považovat za nevěrohodné a spekulativní. Po konzultaci s lékařským týmem se neočekává, že by příští tisková konference byla svolána dříve než v pondělí. 

Kamera z Michaelovy helmy byla rodinou dobrovolně předána vyšetřovatelům. Není pravdou, že se tak stalo proti její vůli. Stále žádáme o respektování soukromí Michaelovy rodiny," řekla Sabine Kehm.

V souvislosti s tímto prohlášením je proto nutné přistupovat s velkou opatrností ke spekulacím, podle kterých lékaři začínají uvažovat o Schumacherově probuzení. Schumacherův přítel Phillipe Streiff, sám bývalý závodník, měl dokonce novinářům říci, že Schumacher již není v ohrožení života.

Že média umí zraněným sportovcům pěkně zavařit, ví i Robert Kubica, jehož kariéra pilota formule 1 skončila velmi vážným zraněním v rally:

"Byl jsem v podobné situaci a dokážu si představit, že média pro něho i pro jeho rodinu a blízké přátele umí připravit hodně těžké chvíle. Přeji mu to nejlepší. Držím palce, aby se zotavil a všechno bylo v pořádku."

Další článek: Redakce F1Sport vybrala nejhezčí vozy od roku 2000

15:08 | Haas potvrdil, že Mazepin bude jezdit s číslem 9. Původně chtěl jezdit s číslem 99, ale to má Giovinazzi. Číslo 9 měl Ericsson, ale vzhledem k tomu, že je (bude) dva roky mimo F1, tak se číslo uvolní...
15:04 | Podle španělských médií dostal Alonso zelenou pro účast v testu mladíků po Abú Dhabí. Do testů by prý měly být nakonec nasazeny dvě auta od každého týmu, takže uvidíme i Buemiho, Kubicu, Ferrari zřejmě nasadí Sainze. Zatím to nebylo potvrzeno.
13:33 | Mick Schumacher se s Haasem zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí a také testů po závodě.
9:40 | Jezdecké sestavy pro GP Sachíru: Haas: Pietro Fittipaldi, Kevin Magnussen Mercedes: George Russell, Valtteri Bottas Williams: Jack Aitken, Nicholas Latifi

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10