Schumacherova mluvčí varuje veřejnost před spekulacemi

Lidé, kteří se zajímají o Schumacherův zdravotní stav, by se měli spoléhat pouze na informace předávané lékaři a managementem zraněného.
Schumacherova mluvčí varuje veřejnost před spekulacemi

Situace kolem Schumachera zůstává stabilní. Sedminásobný mistr světa, který měl včera pětačtyřicáté narozeniny, je stále v umělém spánku a v kritickém stavu. 

"Michaelův stav zůstává kritický, je nicméně stabilní. Rádi bychom zdůraznili, že jakékoliv zprávy, které nepochází od lékařů ani od Michaelova managementu, je nutné považovat za nevěrohodné a spekulativní. Po konzultaci s lékařským týmem se neočekává, že by příští tisková konference byla svolána dříve než v pondělí. 

Kamera z Michaelovy helmy byla rodinou dobrovolně předána vyšetřovatelům. Není pravdou, že se tak stalo proti její vůli. Stále žádáme o respektování soukromí Michaelovy rodiny," řekla Sabine Kehm.

V souvislosti s tímto prohlášením je proto nutné přistupovat s velkou opatrností ke spekulacím, podle kterých lékaři začínají uvažovat o Schumacherově probuzení. Schumacherův přítel Phillipe Streiff, sám bývalý závodník, měl dokonce novinářům říci, že Schumacher již není v ohrožení života.

Že média umí zraněným sportovcům pěkně zavařit, ví i Robert Kubica, jehož kariéra pilota formule 1 skončila velmi vážným zraněním v rally:

"Byl jsem v podobné situaci a dokážu si představit, že média pro něho i pro jeho rodinu a blízké přátele umí připravit hodně těžké chvíle. Přeji mu to nejlepší. Držím palce, aby se zotavil a všechno bylo v pořádku."

Další článek: Redakce F1Sport vybrala nejhezčí vozy od roku 2000

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00