Schumacherova hvězda stoupá. Příští rok bychom ho mohli vidět ve F2

Mick Schumacher se v evropské F3 konečně rozkoukal a je v boji o šampionát.

Mick Schumacher jezdí v evropské F3 už druhou sezónu. Vloni skončil celkově 12. a jen jednou se dostal na stupně vítězů. Letos je to úplně jiný příběh.

Schumacher poprvé vyhrál ve Spa – na okruhu, který hrál v životě jeho otce velmi důležitou roli. Další vítězství přidal v Silverstonu a v Misanu. 

Minulý víkend se F3 přesunula na Nürburgring. Další z klasických okruhů nemohl Schumacherovi sednout více. Vyhrál všechny tři závody!

Na jeho situaci v šampionátu to mělo samozřejmě zásadní vliv. Za poslední dva víkendy získal lídr šampionátu Dan Ticktum 74 bodů. Schumacher jich získal 125. Na první Ticktumovo místo ztrácí už jen 3 body.

Mick Schumacher dominoval víkendu evropské F3 na Nürburgringu

Mick Schumacher dominoval víkendu evropské F3 na Nürburgringu

Ticktum má 264 bodů, Schumacher 261 bodů. Třetí Marcus Armostrong už ztrácí více. Na svém kontě má 220 bodů.

Formule 3 má před sebou ještě dva závodní víkendy a šest závodů. Už 22. a 23. září se jede na Red Bull Ringu. O víkendu 13. a 14. října pak v Hockenheimu.

Do Toro Rosso nepůjde

Dan Ticktum je jezdcem Red Bullu. Ani vítězství ve F3 mu ale nezajistí dostatek bodů pro super licenci, aby ho mohl Red Bull v příštím roce posadit do vozu Toro Rosso. V lepším případě uvidíme Ticktuma v testech a pátečních trénincích.

Tento týden se objevily spekulace, podle kterých by v hledáčku Red Bullu mohl být právě mladý Schumacher. Helmut Marko to však už popřel. S Mickem Schumacherem prý nikdy nejednali.

Schumacher si už stihl vyzkoušet i vůz DTM. V příštím roce bychom ho ale měli vidět spíše ve F2.

Základem jsou kvalifikace

Základem Schumacherova úspěchu v Nürburgringu byly dvě ze tří pole position. 

„Dělá teď práci, kterou jsme očekávali v loňském roce,“ vysvětluje šéf týmu Prema Rene Roisin pro Autosport. „V loňském roce jsme viděli nějaké výkony a nějaké poklesy.“

„Problém byl hlavně v kvalifikaci, kde nebyl schopen zajet velmi dobré kolo, což je ve formuli 3 velmi důležité, protože předjíždění je poměrně obtížné.“

„V zimních testech jsme na tom pracovali a teď získává výsledky. V kategorii, kde je tak vysoká konkurence, je to normální.“

Podle Roisina je normální, že někteří jezdci potřebují v F3 více než jednu sezónu.

Připomeňme, že v minulosti vyhráli F3 například Lando Norris, Lance Stroll nebo Esteban Ocon. Někteří šampioni F3 se ale do F1 nedostali – Felix Rosenqvist, Raffaele Marciello, Daniel Juncadella.

Foto: FIA Formula 3 European Championship,

Diskuze (20) Další článek: Honda má lepší motor, než si myslíte, říká Ericsson