Schumacherova budoucnost? Alpine mu nabízí sedačku pro WEC | Foto: Getty Images / Ryan Pierse

Foto: Getty Images / Ryan Pierse

Schumacherova budoucnost? Alpine mu nabízí sedačku pro WEC

Mick Schumacher se do formule 1 příští rok s největší pravděpodobností nevrátí, přesto by měl závodit. Do vytrvalostního mistrovství světa WEC ho láká tovární stáj Alpine, která chystá nový prototyp LMDh.

Šéf francouzské značky patřící Renaultu Bruno Famin Autosportu potvrdil, že Alpine jedná se Schumacherem o závodní sedačce pro sezonu WEC 2024. Syn sedminásobného mistra světa F1 v současnosti plní roli rezervního pilota Mercedesu a nedávno zřejmě pohasla jeho naděje na angažmá u Williamsu pro příští rok.

„Je pravda, že s Mickem jednáme o možnosti závodit s naším prototypem A424 ve vytrvalostním šampionátu,“ uvedl Famin pro Autosport. Nový speciál postavený podle pravidel LMDh Alpine A424 koncem srpna absolvoval prvních tisíc testovacích kilometrů na francouzské trati Paul Ricard.

„Pro obě strany by to byla skvělá příležitost. Zatím ale pouze jednáme, snad se brzy dohodneme na testování,“ dodal šéf Alpinu.

Podle zdrojů webu F1sport by měl Schumacher brzy usednout za volant francouzského vozu ve španělském Aragonu. Vstupem do WEC by čtyřiadvacetiletý závodník napodobil svého otce Michaela Schumachera, který závodil v Mistrovství světa sportovních vozů v letech 1990 a 1991 pro Sauber Mercedes. Současný šéf Mercedesu Toto Wolff uvedl, že by Schumacherovo případné angažmá u Alpinu ve WEC nemělo žádný vliv na roli mladého Němce u „stříbrných šípů“ v F1.

V případě Alpinu se očekává program se dvěma prototypy pro kompletní sezonu WEC, čímž by se vytvořilo šest jezdeckých míst. Kromě Schumachera se tak mluví také o angažování Victora Martinse, Jacka Doohana či Gustava Menezese, který po aktuální sezoně vytrvalostního MS opustí Peugeot. Rovněž lze očekávat angažování stálic Alpinu ve WEC Matthieho Vaxiviera a Nicolase Lapierra.

Doporučujeme

Články odjinud