Schumachera vyřadil požár v nasávacím otvoru

Mercedes trápily během závodu technické problémy. Bez potíží se obešel snad jen Rosbergův start. Ani ten ale na body nestačil. Oběma jezdcům navíc rychle odcházely zadní pneumatiky.
Schumachera vyřadil požár v nasávacím otvoru

Tým Mercedes GP odjíždí z Monaka bez bodů. Nico Rosberg skončil jedenáctý, Michael Schumacher závod na trati, kde pětkrát vyhrál, nedokončil. Oba němečtí piloti měli v prvním stintu problémy s rychlým opotřebením zadních pneumatik a na první zastávku museli velmi brzy.

Start se tentokrát lépe vydařil Rosbergovi, který se dokonce posunul na páté místo. "Myslel jsem, že pak budu moci bojovat, ale problémy s pneumatikami mi ubíraly na výkonu," přiznal Němec, který cítil, že není ve formě on ani jeho auto. "To se občas stane. Zabereme a v Montrealu budeme lepší. Výsledek neodpovídá pozici, kam patříme. Jsem si jistý, že se můžeme zlepšit."

Schumacher se naopak po startu propadl na desáté místo, které navíc musel bránit před Lewisem Hamiltonem. "Bohužel si z tohoto závodu neodvážíme moc pozitiv. Nakonec mi začal hořet nasávací otvor a auto prostě zastavilo. Ani začátek závodu ale nebyl uspokojivý," přiznal sedminásobný mistr světa, který ze závodu odstoupil ve 33. kole těsně před plánovanou druhou zastávkou.

Problémy německého veterána na startu způsobil špatně fungující protiprokluzový systém, který musel Schumacher restartovat. V první zatáčce se navíc dostal do kontaktu s Hamiltonem a poškodil si přední křídlo. "Nefungovalo pak správně, ztratil jsem přítlak a to omezovalo i mé pneumatiky. Proto jsme museli zastavit mnohem dříve, než jsme plánovali. To pochopitelně ovlivnilo závod. Ten byl i tak vzrušující," bilancoval Schumacher, kterého potěšilo, že Vitalij Petrov nemá vážnější zranění.

Další článek: Hamilton je frustrován častým vyšetřováním komisaři

9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.