Schumacher ztratil matici u kola. Je to neobvyklá porucha, říká

Mercedes má po Velké ceně Malajsie smíšené pocity. Nico Rosberg dojel letos poprvé na stupních vítězů, ale Michael Schumacher musel odstoupit kvůli upadlé matici od kola.

Rosberg startoval druhý za Markem Webberem. Hned ho ale předjel třetí Sebastian Vettel a pak už bylo těžké dvojici Red Bull v čele roztrhnout. „Bohužel ten start mi moc nevyšel. Protočila se mi kola a propadl jsem se, moc dobře jsem to nezvládl,“ připustil Rosberg. „Od té chvíle jsem věděl, že Red Bullu bude těžké se držet. Před zastávkou jsem se navíc potýkal s měkkými pneumatikami, protože jsem měl docela blízko za sebou Kubicu, a to nebylo v plánu.“

„Na tvrdších už se mi pak jelo pohodlněji. Trochu jsem měl strach z Hamiltona, čekal jsem, že bude rychlý, ale nakonec se mu nepovedlo předjet lidi za mnou,“ popsal.

Z třetího místa Rosberg rozhodně nesmutnil. „Je to skvělý výsledek. Začíná se nám vyplácet všechna naše dosavadní snaha,“ poznamenal. Naposledy stál na bedně v Singapuru v roce 2008.

Michael Schumacher toho v závodě moc nenajezdil. V devátém kole musel své neovladatelné auto odstavit u cesty. „Ztratil jsem matici na levém zadním kole,“ vysvětlil. „Najednou mi chyběla stabilita, nemohl jsem skoro zatáčet a doleva to nešlo vůbec. Nejdřív jsem myslel, že to bude v zavěšení, ale pak jsem zastavil, obešel to a chyběla jedna matice. Je to velice neobvyklé,“ popsal.

Z Schumacherovy poruchy byl nesvůj i šéf týmu Ross Brawn. „Ty matky se před startem dvakrát kontrolují, musíme to vyšetřit,“ poznamenal.

Další článek: Nejrychlejší kolo si připsal Mark Webber, nejrychlejší zastávku Nico Rosberg