Schumacher zatím neví, zda dostane další šanci v prvním tréninku

Mick Schumacher a Callum Illot si musí na debut v závodním víkendu počkat. Jejich plány překazilo špatné počasí.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Schumacher zatím neví, zda dostane další šanci v prvním tréninku | Foto: Getty Images / Mark Thompson

V prvním tréninku bylo špatné počasí, takže v případě potřeby by nemohl odstartovat záchranářský vrtulník. Po odkladech byl trénink zrušen a tím i plánované jízdy Micka Schumachera a Calluma Illota. Oba si nedávno vyzkoušeli vůz z roku 2018, ale na test se současným vozem stále čekají.

„Je škoda, že jsme nemohli vyjet,“ řekl Schumacher. „Ale věděli jsme, že předpověď počasí nevypadá skvěle.“

„Nakonec to ale byla dobrá příprava, absolvovali jsme spoustu schůzek a já jsem získal spoustu znalostí, takže to bylo velmi užitečné.“

Formule 1 má před sebou ještě šest víkendů. V Imole se ale pojede jen v sobotu a v neděli. Některé další okruhy jsou nové, nebo se na nich také dlouho nejelo. Schumacher tak neví, zda a kdy dostane znovu šanci.

„Musíme počkat a uvidíme, jak se věci vyvinou. Je zřejmé, že přijde spousta tratí, po kterých se často nejezdí. Oficiální jezdci potřebují svůj čas v autě. Budeme muset počkat a uvidíme.“

V Bahrajnu, který jezdci znají, se pojedou i poslední dva víkendy F2. Schumacher ale nevyloučil ani možnost, že by do auta F1 naskočil tam. Primárně se ale chce soustředit na šampionát F2, kde aktuálně vede. 

Schumacher by se také mohl zúčastnit jednodenního testu po závodě v Abú Dhabí.

Sebastian Vettel jede v GP Eifelu s helmou na počest Michaela Schumachera, kterou během druhého tréninku ukázal jeho synovi.

Další článek: Mercedes Red Bullu pohonné jednotky dodávat nebude, potvrdil Toto Wolff

Témata článku: , ,