Schumacher zatím neví, zda dostane další šanci v prvním tréninku

Mick Schumacher a Callum Illot si musí na debut v závodním víkendu počkat. Jejich plány překazilo špatné počasí.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Schumacher zatím neví, zda dostane další šanci v prvním tréninku | Foto: Getty Images / Mark Thompson

V prvním tréninku bylo špatné počasí, takže v případě potřeby by nemohl odstartovat záchranářský vrtulník. Po odkladech byl trénink zrušen a tím i plánované jízdy Micka Schumachera a Calluma Illota. Oba si nedávno vyzkoušeli vůz z roku 2018, ale na test se současným vozem stále čekají.

Foto: Schumacher, Ilott a Shwartzman testovali ve Fioranu

Foto: Schumacher, Ilott a Shwartzman testovali ve Fioranu

„Je škoda, že jsme nemohli vyjet,“ řekl Schumacher. „Ale věděli jsme, že předpověď počasí nevypadá skvěle.“

„Nakonec to ale byla dobrá příprava, absolvovali jsme spoustu schůzek a já jsem získal spoustu znalostí, takže to bylo velmi užitečné.“

Formule 1 má před sebou ještě šest víkendů. V Imole se ale pojede jen v sobotu a v neděli. Některé další okruhy jsou nové, nebo se na nich také dlouho nejelo. Schumacher tak neví, zda a kdy dostane znovu šanci.

„Musíme počkat a uvidíme, jak se věci vyvinou. Je zřejmé, že přijde spousta tratí, po kterých se často nejezdí. Oficiální jezdci potřebují svůj čas v autě. Budeme muset počkat a uvidíme.“

V Bahrajnu, který jezdci znají, se pojedou i poslední dva víkendy F2. Schumacher ale nevyloučil ani možnost, že by do auta F1 naskočil tam. Primárně se ale chce soustředit na šampionát F2, kde aktuálně vede. 

Schumacher by se také mohl zúčastnit jednodenního testu po závodě v Abú Dhabí.

Sebastian Vettel jede v GP Eifelu s helmou na počest Michaela Schumachera, kterou během druhého tréninku ukázal jeho synovi.

Další článek: Mercedes Red Bullu pohonné jednotky dodávat nebude, potvrdil Toto Wolff

18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.
15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
22. září | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00